رتبه نخست ایران در تولید و بازسازی ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت در خاورمیانه

رتبه نخست ایران در تولید و بازسازی ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت در خاورمیانه ام آی جی تی: توانیر حمایت خودرا از شركت های فنی و مهندسی ایران جهت حضور در بازارهای صادراتی اعلام نموده و بر این اساس متخصصان ایرانی در دو زمینه ساخت و تعمیرات ترانسفورماتورها حرف اول را در خاورمیانه می زنند. این درحالی است كه هم اكنون تعمیرات ترانس در ایران با یك سوم هزینه نسبت به سایر رقبای منطقه ای انجام می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، در مراسمی كه با حضور معاون هماهنگی انتقال توانیر كه در شهرك صنعتی پرند برگزار شد، دستاوردهای فنی و تخصصی ایران در زمینه ساخت و تعمیرات انواع ترانسفورماتورهای توزیع وقدرت به نمایش درآمد. در این مراسم كه به منظور رونمایی از دویستمین ترانس بازسازی شده در یكی از شركت های زیرمجموعه سندیكای برق برگزار شده بود، سید زمان حسینی - معاون هماهنگی انتقال توانیر - از توان بالای شركت های فنی و مهندسی ایران جهت حضور در بازارهای صادراتی و حمایت توانیر از شركت های خدمات فنی و مهندسی خبرداد.
در این مراسم همین طور آرش آقایی فر - عضو سندیكای برق - نیز از دستیابی ایران به فناوری تولید و بازسازی انواع ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت برق خبرداد و اظهار داشت: الان متخصصان ایرانی در دو زمینه ساخت و تعمیرات ترانسفورماتورها حرف اول را در خاورمیانه می زنند.
بنا بر اعلام توانیر، آقایی فر با بیان این كه در زمینه ساخت و بازسازی انواع ترانسفورماتورهای شبكه برق فاصله ای با رقبای بین المللی خود نداریم، اشاره كرد: حالا می توان به جرئت اعلام نمود كه جزو كشورهای رده نخست در زمینه فناوری های در رابطه با ترانسفورماتورهای قدرت در دنیا هستیم.
او همینطور با اشاره به این كه متخصصان ایرانی به فناوری تعمیرات ترانسفورماتورهای های تك شبكه برق دست یافته اند، اشاره كرد: دیگر زمان حضور متخصصان خارجی برای انجام تعمیرات ترانس های برق در ایران گذشته است وجوانان ایرانی توانسته اند حتی در بعضی موارد از رقبای خارجی خود نیز در منطقه پیشی بگیرند. خوشبختانه قطعه سازان در صنعت ترانسفورماتورهم توانسته اند در این خصوص به خودكفایی برسند و الان در منطقه خاورمیانه در رده اول قرار داریم.
تعمیرات ترانس در ایران یك سوم هزینه نسبت به سایر رقبای منطقه ای
آقایی فر هزینه پایین تعمیرات انواع ترانس و الكتروموتورهای صنعتی را همچون نقاط قوت صنعت ترانس ایران برشمرد و اظهار داشت: هم اكنون تعمیرات ترانس در ایران با یك سوم هزینه نسبت به سایر رقبای منطقه ای انجام می شود.
وی ارائه تضمین و استفاده از قطعات با كیفیت در تعمیر ترانس های برق را نیز بعنوان دیگر نقطه قوت شركت های داخلی برشمرد و اشاره كرد: همه این موارد سبب شده تا ایران از پتانسیل خوبی برای تبدیل شدن به هاب تعمیرات ترانسفورماتور و انواع الكتروموتورها در منطقه خاورمیانه برخوردار باشد.
این عضو سندیكای صنعت برق همین طور با اشاره به این كه الان در حدود 10 شركت معتبر در زمینه تعمیرات ترانس در داخل كشور فعالیت می نمایند، اشاره كرد: نقطه ضعف این صنعت نداشتن تجربه كافی در زمینه بازاریابی بین المللی و مشكلات گمركی و بانكی است كه با رفع این مشكلات می توان با گرفتن سفارش تعمیرات ترانس از كشورهای دیگر، نسبت به ارز آوری بدون فروش مواد خام یا محصول برای كشور اقدام نمود.
منبع:

1398/06/10
23:40:16
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: تخصص , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز