با اشاره به كاهش ۵۰ درصدی تولید آرامكو؛

وعده وزیر سعودی برای زمستان، فعلا از مخازن ذخیره نفت می فروشیم

وعده وزیر سعودی برای زمستان، فعلا از مخازن ذخیره نفت می فروشیم به گزارش ام آی جی تی وزیر انرژی سعودی درباره كاهش ۵۰درصدی تولید نفت كشورش وعده داد تا ماه آخر پاییز این تولید به روزانه ۱۲میلیون بشكه نفت برسد و تا بازگشت كامل آرامكو نفت از مخازن ذخیره عربستان فروخته شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از پایگاه النشره، عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی در نشستی خبری با اشاره به حملات پهپادی به دو پالایشگاه شركت آرامكو، ادعا كرد كه جلوی خسارت ها به آرامكو گرفته شده و ظرفیت و امكان تولید این شركت از پس از ظهر سه شنبه به وضعیت طبیعی بازگشته است.

حمله پهپادی یمن به زیرساخت های نفتی عربستان شنبه گذشته تولید نفت این كشور را ۵.۷ میلیون بشكه در روز و در حدود ۵۰٪ كم كرد.

العربیه از این نشست خبری در جده گزارش داد كه وزیر سعودی گفته است: آرامكو در این ماه از راه مخازن ذخیره به همه تعهداتش به همه مشتریانش در جهان عمل خواهد نمود تا زمانی كه سعودی بتواند باردیگر به توان تولید ۱۱ میلیون بشكه در روز در آخر ماه سپتامبر برسد.

به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر ریاض در ایام اخیر بدنبال حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامكو، خط لوله انتقال نفت به بحرین را بست. بسته شدن این خط لوله با وحشت از كمبود نفت صورت گرفته است.

وزیر انرژی سعودی نشست خبری خود درباره تاثیر كاهش ۵۰ درصدی تولید نفت بر بودجه سعودی ادعا كرد: با عنایت به اینكه صادرات نفت سعودی در ماه سپتامبر و ماه های پس از آن كاهش نخواهد یافت، حملات روز شنبه باوجود كاهش ۵۰ درصدی تولید نفت، تاثیری بر درآمدهای سعودی نخواهد داشت.

وی مدعی شد: سعودی در انتها ماه نوامبر توان تولیدی معادل ۱۲ میلیون بشكه در روز را خواهد داشت.

وزیر انرژی عربستان همینطور اضافه كرد: تا كنون نمی توانیم مشخص نماییم كه چه كسی طراح و مجری حمله به تاسیسات آرامكو در بقیق بوده است.

به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر كارشناسان پیشبینی كرده اند بازگشت آرامكو به میزان تولید قبلی ماه ها به طول خواهد انجامید.

1398/06/28
12:15:33
5.0 / 5
4276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز