تا ۱۸ ماه آینده محقق می شود

انتقال روزانه یك میلیون بشكه نفت خام از شرق هرمز

انتقال روزانه یك میلیون بشكه نفت خام از شرق هرمز به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در طرح انتقال نفت خام از گوره به جاسك كه فاز اول آن باید تا 18 ماه آینده به بهره برداری برسد، روزانه یك میلیون بشكه نفت خام از شرق هرمز نفت ارسال و ذخیره سازی می شود و لازم است برای اجرای این طرح تمامی اجزا هماهنگ باشند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، تورج دهقانی امروز در مراسم امضای قرارداد ساخت الكتروپمپ های طرح انتقال خام از گوره به جاسك با بیان این كه تولید و تامین ۵۰ دستگاه پمپ برای طرح عظیم انتقال نفت خام از گوره به جاسك امضاء شده تا شاهد افتتاح این پمپ ها و دستگاه ها در آینده نزدیك باشیم، اظهار نمود: با بهره برداری از این طرح نفت خام تولیدی در كشور از گوره به جاسك در شرق تنگه هرمز توسط یك هزار كیلومتر لوله ۴۲ اینچ و پنج ایستگاه تقویت فشار منتقل می شود.
وی ادامه داد: برای این منظور ۱۰ میلیون بشكه تاسیسات ذخیره سازی ایجاد می شود و در بخش دریا راه اندازی اسكله و خط لوله دریایی و گوی شناور برای بارگیری نیز در حال پیگیری است.
مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت سرمایه لازم برای اجرای این طرح را ۱.۸ میلیارد دلار ارزی و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی دانست و اضافه كرد: به سبب تحریم ها تامین لوله از خارج با مشكل مواجه گردید اما با تلاش متخصصان داخلی این نگرانی برطرف شده و الان شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه هستیم.
دهقانی با تاكید بر این مساله كه حالا تمام فعالیت های اجرایی در تمام نقاط طرح شروع شده و در ۵۰ جبهه كاری مشغول به فعالیت هستند، افزود: با عنایت به این كه طرح انتقال نفت خام از گوره به جاسك طرحی استراتژیك است، لازم است كه این طرح در زمان مشخص به انتها برسد.
وی با بیان این كه در این طرح به سازندگان داخلی اعتماد كرده ایم و امیدواریم پاسخ این اعتماد را دریافت نماییم، اظهار داشت: برای نخستین بار برای تامین الكتروپمپ های ۲.۵ مگاواتی از ظرفیت داخلی استفاده شده است.
منبع:

1398/07/08
13:52:53
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: ایستگاه , تحریم , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز