لكه نفتی اسرارآمیز!

لكه نفتی اسرارآمیز! به گزارش ام آی جی تی بیشتر از یك ماه از رسیدن یك لكه نفتی به سواحل توریستی برزیل می گذرد كه ماسه ها را از لكه های سیاه پوشانده و سبب از بین رفتن لاك پشتهای دریایی و وحشت ماهیگیران شده است بدون این كه منشا آن مشخص باشد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بنتو آلبوكرك، وزیر انرژی برزیل در یك مناقصه اكتشاف فراساحلی در ریودوژانیرو اظهار داشت: ما نمی دانیم منشا این لكه چیست و از كجا و چگونه آمده است.

وی اظهار داشت: این نفت احیانا از یك كشتی در اقیانوس به آب نشت كرده است و خصوصیات مشابه نفت سنگین ونزوئلا دارد اما به معنای آن نیست كه از این كشور آمده است. شركت نفتی دولتی ونزوئلا هر گونه ارتباط این لكه با فعالیتهایش را رد و اعلام نموده است هیچ گزارشی از حوادث در تاسیساتش یا مشتریان و همینطور شواهدی از این كه لكه مذكور امكان دارد به برزیل خسارت بزند، ندارد.

این لكه عظیم در سواحل ۹ ایالت در شمال شرق برزیل گسترش یافته است. بر اساس گزارش روزنامه "او استادو دو سن پائولو"، لاشه ده ها لاك پشت دریایی كشف شده است.

سازمان محیط زیست برزیل اعلام نمود كه نفت مشاهده شده در سواحل این كشور توسط برزیل تولید نشده و نیروی دریایی و پلیس فدرال سرگرم تحقیق درباره این لكه هستند.

با این حال ریكاردو سالس، وزیر محیط زیست برزیل با اشاره به گزارش شركت نفتی پتروبراس درباره مشخصات این لكه نفتی، اظهار نمود این لكه احیانا از ونزوئلا آمده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روبرتو كاستلو برانكو، مدیرعامل پتروبراس اظهار كرده كه این لكه نفتی از یك نفتكش در حال غرق شدن یا از حادثه مربوط به انتقال نفت از یك نفتكش به نفتكش دیگری روی آب دریا یا یك اقدام مجرمانه بوجود آمده است.
1398/07/21
23:15:29
5.0 / 5
4146
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز