سخنگوی صنعت برق اعلام كرد:

افزایش ۲ و نیم برابری ظرفیت عرضه برق در بورس

افزایش ۲ و نیم برابری ظرفیت عرضه برق در بورس به گزارش ام آی جی تی ظرفیت عرضه برق در بورس، از مرداد ماه تابحال ۲.۵ برابر شده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی، اظهار داشت: ظرفیت عرضه برق در بورس برای صنایع بالای ۵ مگاوات، ​ از مرداد ماه تابحال ۲.۵ برابر شده است.
وی با اشاره به اینكه قراردادهای دوجانبه هم برای عرضه و خرید برق دو برابر شده است اضافه كرد: در این نوع عرضه، نیروگاه های خصوصی می توانند قراردادهای بلندت با مصرف كننده منعقد و پول برق را هم به صورت نقد دریافت نمایند.
این مقام مسئول در صنعت برق اظهار داشت: در این مدل خرید برق، صاحبان صنایع می توانند ۲۰ تا ۳۰ درصد برق مصرفی خویش را ارزان تر دریافت نمایند.
سخنگوی صنعت برق، با اشاره به اینكه میزان قراردادهای دوجانبه برق از ۱۲۸ مگاوات به ۵۴۷ مگاوات افزایش یافته است افزود: میزان عرضه برق در بورس نیز، از ۲۰۰ میلیون كیلو وات ساعت در مرداد ماه سال جاری، به ۵۰۰ میلیون كیلووات ساعت در شهریور ماه رسیده است.
رجبی مشهدی درمورد عرضه برق برای صنایع سبك تر با مصرف كمتر از ۵ مگاوات اظهار داشت: دستورالعمل عرضه برق برای صنایع كمتر از ۵ مگاوات در بورس در حال تدوین است كه بزودی تصویب خواهد شد.

1398/07/26
17:59:59
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز