نتیجه غیرمنتظره تحریم نفتكش ها

نتیجه غیرمنتظره تحریم نفتكش ها به گزارش ام آی جی تی تحریم های آمریكا ضد ناوگان كشتیرانی چین همچون ابرنفتكش ها، نتیجه غیرمنتظره ای داشته و سبب مصرف كمتر سوخت های دریایی كثیف در شروع سال میلادی جاری خواهد شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شركت رفینیتیو اعلام نمود اقدام آمریكا در تحریم كشتی های شركت كاسكو به افترا نقض تحریمهای واشنگتن در ۲۴ سپتامبر، تقاضا برای سوخت های كثیف را كاهش خواهد داد.
از ژانویه سال ۲۰۲۰ سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) با اجرای مقررات جدید، استفاده از سوخت های حاوی بیشتر از ۰.۵ درصد سولفور را برای كشتی ها ممنوع می كند در حالیكه محتوای سولفور سوخت های كشتیرانی حالا ۳.۵ درصد است.
نفت كوره سولفور بالا ممنوع نخواهد شد و اگر كشتی های مستقر در بندر دستگاه پاكسازی كننده به نام اسكرابر را نصب كنند مجاز خواهد بود اما عده معدودی از مالكان كشتی و كارگزاران با عنایت به سود بالای حمل بار كه در چند سال گذشته كم سابقه بوده است، چنین كاری انجام داده اند.
رفینیتیو در گزارشی اعلام نمود به تعویق انداختن نصب اسكرابر به دنبال رشد سرسام آور نرخ حمل بار در اكتبر، جذب حجم نفت كوره سولفور بالا را تا سال آینده به تاخیر خواهد انداخت و افت تقاضا برای این سوخت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ را تشدید خواهد نمود.
مقررات جدید IMO نوید دهنده بزرگترین تغییر در سوخت كشتیرانی از زمان جایگزین شدن نفت به جای زغال سنگ در یك قرن پیش است.
آلاینده هایی مانند سولفور و نیترات كه برای سلامت انسان به شدت مضر هستند، هدف مقررات جدید IMO هستند كه اجازه استفاده از اسكرابرها را صادر كرده تا صنایع كشتیرانی و پالایش گرفتار بحران نشوند.
با این وجود بعضی از دیده بان های صنعت این استثنا را زیر سوال برده و به آلودگی دریا در آبراه های حساس اشاره كرده اند.
طبق گزارش رویترز، رفینیتیو برآورد كرده است كه تنها ۲۵۰۰ كشتی تا اول ژانویه به اسكرابرها مجهز خواهند بود در حالیكه IMO این رقم را ابتدا ۴۰۰۰ كشتی پیشبینی كرده بود.1398/08/09
16:48:47
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: آب , تحریم , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز