معاون وزیر برق عراق:

ما به برق ایران نیاز داریم

ما به برق ایران نیاز داریم به گزارش ام آی جی تی یك مقام وزارت برق عراق اعلام نمود كه این كشور برای جبران كمبود تولید داخلی و تامین نیازهایش، هفت گیگاوات برق از ایران وارد می نماید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، عباس جابر، معاون وزیر برق عراق در كنفرانسی در قاهره اظهار نمود كه شاید عراق تا سه سال دیگر به خودكفایی برسد اما چنین موردی چالش برانگیز خواهد بود چونكه مصرف كنندگان تنها بخشی از هزینه های تولید را پرداخت می كنند.

چند دهه تحریم و جنگ، عراق را كه یك تولیدكننده بزرگ نفت به حساب می آید با كمبود برق مواجه كرده است.

به گفته جابر، ظرفیت تولید داخلی عراق ۱۹.۵ گیگاوات است، در حالیكه نیاز این كشور ۲۶.۵ گیگاوات است و واردات از ایران كمبود موجود را جبران می كند.

این آمار شامل منطقه نیمه مختار كردستان عراق نیست.

این مقام عراقی درباره لزوم واردات از ایران اظهار داشت: ما به واردات برق از ایران نیاز داریم چونكه ظرفیت تولید كافی نیرو برای تامین تقاضا در عراق نداریم.

اما انتظار می رود عراق تامین كنندگان خویش را متنوع كند چونكه مقرر است فعالیت یك خط برق با ظرفیت حدود ۵۰۰ مگاوات به كشورهای عربی منطقه خلیج فارس در تابستان سال ۲۰۲۰ آغاز شود.

جابر اظهار داشت: تعرفه پرداختی از جانب مصرف كنندگان عراقی كمتر از ۱۰ درصد هزینه های تولید را پوشش می دهد اما عراق در حال افزودن به ظرفیت تولید است.

وی همینطور تصریح كرد كه خسارات به بار آمده از جانب داعش، ظرفیت تولید داخلی را به میزان حدود ۴.۵ گیگاوات كم كرد.
1398/08/16
20:54:29
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: تحریم , تولید , خلیج فارس , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز