راه اندازی بزرگترین مزرعه خورشیدی خصوصی در چین

راه اندازی بزرگترین مزرعه خورشیدی خصوصی در چین ام آی جی تی: بزرگترین پروژه خورشیدی چین كه بدون دریافت یارانه دولتی ساخته شده است، در استان شمال شرقی لیااونینگ افتتاح شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، واحدی از شركت "استیت پاور اینوسمنت" چین یك مزرعه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی را در استان شمال شرقی لیااونینگ راه اندازی نمود كه بزرگترین پروژه خورشیدی به حساب می آید كه یارانه دولتی دریافت نكرده است.
ساخت این مزرعه در شهر چائویانگ در ژوئن شروع شد و در ۲۴ دسامبر به شبكه برق متصل شد.
این مزرعه خورشیدی اولین پروژه از مجموعه پروژه های انرژی پاك است كه بدون دریافت یارانه در چین فعالیت می نمایند و به تنهایی با نیروگاههای زغال سوز و گازسوز رقابت خواهند كرد.
طبق گزارش بلومبرگ، برای ساخت پروژه لیااونینگ حدود ۲.۹ میلیارد یوان (۴۱۵ میلیون دلار) سرمایه گذاری شده است. طبق لیست منتشره از طرف اداره انرژی ملی و كمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین، دو مزرعه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی دیگر در استانهای هیلونگ جیانگ و جیانگ سو در دست ساخت هستند كه حمایت مالی دولت را دریافت نكرده اند.
چین در توسعه پروژه های خورشیدی پیشرفت عظیمی داشته و متعهد شده است از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ به میزان ۲.۵ تریلیون یوان (۳۶۷ میلیارد دلار) در تولید نیروی تجدیدپذیر شامل خورشیدی، بادی، هیدرو و هسته ای، سرمایه گذاری كند.
منبع:

1398/10/05
15:27:09
5.0 / 5
4276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز