وزیر نیرو:

تحریم ها دنباله دار نخواهند بود

تحریم ها دنباله دار نخواهند بود به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو با اشاره به تحریم های اعمال شده همچون در حوزه فروش نفت اظهار داشت: تحریم ها، تحریم های دنباله داری نخواهد بود و لازم است كه در این فرصت محدود بر مشكلات فائق آییم.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان، امروز در حاشیه آیین امضا و تبادل تفاهم نامه همكاری مشترك وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار نمود: وزارت نیرو جزو دستگاه هایی است كه بیشترین سطح تماس را با مردم در همه جای كشور دارد و دو كالای مهم و راهبردی آب و انرژی را عرضه می كند. هر نوع تصحیحی در روش عرضه این محصولات، بلافاصله اثر مستقیم خویش را روی سایر عرصه ها هم می گذارد.
اردكانیان اظهار داشت: ما با همه وجود از تمام ظرفیت های منابع انسانی شایسته در چارچوب شركت های دانش بنیان استقبال می نماییم و خوشبختانه این شركت ها رو به توسعه هستند و مهمترین كار ما در این مقطع این است كه بازار را در اختیار آنها بگذاریم. بطور قطع همكاران من در بخش آب و برق این كار را خواهند كرد و در صدد عملیاتی كردن تفاهم نامه ای هستیم كه امروز به امضا رسید.
وی با اشاره به لزوم این همكاری در بخش های مختلف اظهار نمود: از مأموریت های اصلی یكی از شركت های باسابقه وزارت نیرو كه در سال ۵۳ تاسیس شده، میدان دادن به شركت های دانش بنیان و استارت آپی است.
او اضافه كرد: در بخش آب در زمینه ساخت دستگاه های اندازه گیری، كنترل كیفیت آب، كاهش تبخیر از سطح آب ها، دریاچه ها و مخازن سدها و در بخش فاضلاب در زمینه استفاده مجدد از پساب های تصفیه شده و در بخش برق كارهای خوبی شروع شده و ادامه خواهد داشت.
اردكانیان اظهار داشت: به دنبال آن هستیم كه در نهایت به كشوری تبدیل شویم كه از این منابع محدود استفاده حداكثری نماییم و با استفاده از ظرفیت منابع انسانی موجود در كشور در بازارهای منطقه حضور پیدا كنیم؛ به این معنا كه توسعه محدود به مرزهای جغرافیایی نخواهد بود.
وی ادامه داد: توسعه، آسایش و آرامش ما وابسته به توسعه، آرامش و آسایش همسایگان ماست و الان بازارهای خوبی را در صنعت برق كشور با همسایگان شكل داده و این روند رو به توسعه است.
وی اظهار داشت: وارد اتحادیه اقتصادی اوراسیا شدیم و بزودی كشورهای بزرگی از حیث جمعیت مانند هندوستان وارد این بازار و عضو خواهند شد.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، اردكانیان اظهار داشت: دریچه بسیار مهمی روی سرریز ظرفیت بسیار پرارزش منابع انسانی كشور باز شده كه به اتكای این حركت ها بخصوص در شرایط تحریمی فعلی خیلی از مشكلاتمان برطرف و در منطقه هم باعث توسعه بیشتر می شویم.

مهمترین منابع تجدید پذیر ما منابع انسانی است
وزیر نیرو همینطور در آیین امضای تفاهم نامه با اشاره به اهمیت توجه به منابع انسانی، فناوری، مواد اولیه و بازار مصرف تصریح كرد: در كره زمین با بیشتر از ۷ میلیارد نفر همه هیاهوها و رقابت ها بر سر بیش تر داشتن یكی و یا همه اینهاست كه درگیری ها هم به شكلی به همین مبحث مرتبط می شود.
وی با اشاره به رو به رشد بودن جمعیت جهان اظهار داشت: منطقه و كشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست و عمده فشارها بر اثر استفاده از منابع، عرضه بیشتر محصول و تصاحب بازار مصرف است و این سبب می شود در تمام مناطق نتوانند از منابع خودشان بهره برده و روی پای خود بایستند و همواره دست نیاز دراز باشد.
اردكانیان افزود: بزرگترین و مهمترین منابع تجدید پذیر ما منابع انسانی است و با مجموعه همه ثروت های خدادادی دیگر قابل مقایسه نیست. این منابع، مهمترین، غنی ترین و گرانبهاترین ثروت ماست. بخشی از هدف گذاری ها هم برای دست اندازی به این منابع است.
وزیر نیرو تصریح كرد: باید تلاش كرد كشور را به اتكای این منبع مهم آباد كرده و در سایه آبادی، استقلال كشور تضمین شود كه این كار راحتی نیست.
وی با بیان این كه یكی از چالش های ما سازمان حكمرانی ماست، اظهار داشت: تلاش هایی كه شده در جهت غلبه بر این چالش است. سازمان اداری موجود ما همساز با حداكثر كردن این منابع نیست. سازمان اداری مجموعه ای از مقررات نیست كه مجموعه ای وضع كرده و قابل تغییر باشد.
وی اظهار داشت: باید هنر این را داشت كه هم وارد سیستم شد و هم برای آینده كشور از این منابع استفاده نماییم. وزیر نیرو همینطور اظهار داشت: با داشتن منابع انسانی ارزشمند و منابع اولیه به اندازه كافی، باید از سازوكارهای موجود برای قوی شدن استفاده نمود. از تحریم استقبال نمی نماییم و برای غلبه بر آن شبانه روز تلاش می شود.

منبع:

1398/10/29
15:58:07
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: آب , انرژی , تحریم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز