افزایش 250 میلیون لیتری مصرف گاز خانگی

افزایش 250 میلیون لیتری مصرف گاز خانگی به گزارش ام آی جی تی معاون تأمین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به این كه در دیماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف گاز خانگی ۲۵۰ میلیون متر مكعب افزایش داشته است، اظهار داشت: طی ۱۰ ماهه ابتدای سال جاری ۵۲ میلیارد متر مكعب گاز طبیعی در كشور مصرف شده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اكبر اكبری امروز در جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای كشور كه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید اظهار نمود: با سرد شدن هوا مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یافته است و بنابراین تمام ذخایر سوخت مایع نیروگاه ها رو به اتمام است.
وی با بیان این كه از آغاز سال جاری تا دیماه ۵۲ میلیارد متر مكعب گاز طبیعی و ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر سوخت مایع در كشور مصرف شده است خاطرنشان كرد: در مجموع طی ۱۰ ماه ابتدای سال جاری ۶۴ میلیارد متر مكعب نفت، گاز و گاز طبیعی به مصرف رسیده است. همینطور مصرف گاز خانگی در دیماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵۰ میلیون لیتر افزایش داشته است.
معاون تأمین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به این كه ایران جزو كشورهای در حال توسعه است اما از نظر آلایندگی جزو ۱۰ كشور اول دنیاست اظهار نمود: طی دیماه سال جاری هم روزانه ۲۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع در بخش نیروگاه ها و حمل و نقل كشور مصرف شده است. همینطور با احتساب گاز طبیعی می توان اظهار داشت كه حدود ۵۰۰ میلیون متر مكعب گاز در بخش خانگی مصرف شده است.
وی با تاكید بر این كه تمامی این ارقام از آن حكایت می كند كه منابع انرژی به صورت بی رویه در كشور مصرف می شود اظهار داشت: باید هر چه زودتر فكری به حال مصرف انرژی در كشور بكنیم چون كه جزو منابع آلاینده زیست محیطی هستند.
معاون تأمین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: روزانه ۸۰ میلیون لیتر بنزین پاك و ۶۰ میلیون لیتر نفت و گاز پاك تولید می شود. هم اكنون در ۱۶۰ جایگاه مواصلاتی كشور سوخت با استاندارد یورو چهار توزیع و در ۴۳۰ جایگاه كلانشهرها بنزین یورو چهار توزیع می شود.1398/11/02
23:10:06
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: انرژی , بنزین , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز