كشف بزرگترین میدان گازی جهان در ۱۵ سال اخیر

كشف بزرگترین میدان گازی جهان در ۱۵ سال اخیر ام آی جی تی: دوبی و ابوظبی موفق شدند بزرگترین كشف گاز طبیعی جهان از سال 2005 را انجام دهند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و محمد بن رشید آل مكتوم، نخست وزیر امارات و حاكم دوبی در پیامهای توییتی نوشتند: ذخایر جل علی كه بین دو امیرنشین امارات متحده عربی قرار دارد، ۸۰ تریلیون فوت مكعب منابع گاز دارد.

امارات متحده عربی در كوشش برای خودكفایی در تامین گاز تا سال ۲۰۳۰ است و این اقدام اجازه خواهد داد وابستگی خود به واردات از قطر را كه در دو سال و نیم گذشته درگیر اختلافات دیپلماتیك بوده است، كم كند.

لیام یاتس، تحلیلگر شركت مشاوره "وود مك كنزی" در این زمینه اظهار داشت: این كشف بزرگی برای امارات متحده عربی است و باتوجه به میزان گاز قابل استخراج، می تواند نیاز كل این كشور به گاز را به مدت سه دهه تامین كند.

شركت ملی نفت ابوظبی معروف به ادنوك با همكاری سازمان تامین دوبی به توسعه و بهره برداری از این كشف گازی جدید خواهد پرداخت.

امارات متحده عربی كه عضو اوپك و یك صادركننده بزرگ نفت می باشد، در تلاش جهت استفاده از گاز و سایر منابع انرژی بمنظور متنوع كردن تامین و تضمین امنیت انرژی است. این كشور سرگرم ساخت نیروگاه های هسته ای، خورشیدی و زغال سوز است و ادنوك از شركتهای بین المللی دعوت كرده است برای بهره برداری از اكتشافات گازی قابل دسترس كمك كنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بگفته تحلیلگر "وود مك كنزی"، اكتشاف جبل علی بزرگترین اكتشاف گازی از زمان كشف میدان گالكی نیش تركمنستان در ۱۵ سال پیش است. اگر كشف گازی جدید امارات توسعه پیدا كند، به چهارمین میدان گازی بزرگ در خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

منبع:

1398/11/15
23:28:39
5.0 / 5
4054
تگهای خبر: انرژی , اوپك , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز