گینه استوایی خبر داد

مذاكره اوپك برای تمدید یك ساله كاهش تولید نفت

مذاكره اوپك برای تمدید یك ساله كاهش تولید نفت به گزارش ام آی جی تی وزیر انرژی گینه استوایی اعلام نمود اوپك و متحدانش در نشست جاری علاوه بر كاهش بیشتر تولید به منظور مقابله با تأثیر بیماری كووید ۱۹ بر تقاضا برای نفت، امكان دارد تمدید توافق فعلی كاهش تولید را به مدت یك سال دیگر بررسی نمایند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اوپك، روسیه و ۹ كشور غیرعضو اوپك كه به گروه اوپك پلاس معروف هستند، در چهارمین سال توافق كاهش تولید نفت هستند كه هدف آن تقویت قیمتها بوده است. این گروه در دسامبر با ۱.۷ میلیون بشكه در روز كاهش تولید موافقت كردند كه مدت اجرای آن تا آخر ماه میلادی جاری است.

گابریل اوبیانگ، وزیر انرژی گینه استوایی در آستانه نشست رسمی وزیران اوپك در وین به خبرنگاران اظهار داشت: برنامه اولیه ما این بود كه در سال ۲۰۲۰ بتوانیم محدودیت عرضه را تسهیل نماییم اما شیوع ویروس كرونا وضعیت را تغییر داد و ازاین رو درباره آخر زودهنگام توافق جای بحث نیست.

گینه استوایی كوچكترین عضو اوپك است كه هم اكنون حدود ۱۲۰ هزار بشكه در روز نفت تولید می كند. این كشور آفریقای مركزی امیدوار بود تولیدش را تا آخر سال ۲۰۲۰ با افزایش تولید پروژه های جدید دو میدان آسنگ و سیبا و جبران افت تولید میادین زافیرو و آلبا به میزان ۲۰ هزار بشكه در روز افزایش دهد.

اوبیانگ اظهار داشت: می توانم بگویم كه توافق كاهش تولید یك سال دیگر اجرا می شود تا بتوانیم تحولات پیرامون شیوع ویروس كرونا را رصد نماییم. یك مبحث مهم، كسب و كار ایرلاین است كه از این اپیدمی تأثیر قطعی و بزرگی پذیرفته است.

عربستان سعودی از گروه اوپك پلاس خواسته است تولیدش را یك میلیون بشكه در روز دیگر محدود كرده و مدت اجرای توافق را تمدید كند.

كمیته فنی مشترك اوپك پلاس كاهش تولید بین ۶۰۰ هزار تا یك میلیون بشكه در روز در سه ماهه دوم را سفارش كرد. این میزان بالاتر از سفارش ماه گذشته كارشناسان این كمیته برای كاهش تولید ۶۰۰ هزار بشكه در روز است.

وزیر انرژی گینه استوایی اظهار نمود از افزوده شدن ۶۰۰ هزار بشكه در روز دیگر به كاهش تولید تا آخر سه ماهه دوم حمایت می كند اما با محدودیت بیشتر عرضه برای كمك به تقویت قیمتها موافق است.

وی در ادامه اضافه كرد: تصور می كنم باید كاری انجام دهیم كه از همه ما حمایت كند. پیشنهاد سعودیها برای افزودن یك میلیون بشكه در روز به كاهش تولید بسیار مهم می باشد و پیام بسیار روشنی را ارسال می كند و ما باید برای تایید این پیشنهاد دیدار نماییم.

بهای نفت برنت از زمان شیوع ویروس كرونا بیشتر از ۲۰ درصد در مقایسه با اوجش در اوایل ژانویه كاهش پیدا كرده است.

بر اساس گزارش پلاتس، وزیر انرژی گینه استوایی در ژانویه گفته بود اعضای اوپك تا حدود زیادی موافق هستند كه حفظ قیمت نفت در محدوده ۶۰ تا ۷۰ دلار در هر بشكه برای اقتصاد جهانی ایده آل است.
1398/12/15
19:27:07
5.0 / 5
3330
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز