55 درصد حجم مخازن سدها پر است

55 درصد حجم مخازن سدها پر است به گزارش ام آی جی تی مدیركل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: در شرایط فعلی میزان آبی كه در مخازن سدهای كشور ذخیره شده معادل 55 درصد حجم مخازن سدهاست و الان به سبب وجود بارش هایی كه در سال آبی 1398-1399 شاهد آن بودیم، دغدغه ای برای تامین آب نداریم.


آقابیگی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر این كه از حدود ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمكعب ظرفیت سدهای كشور امروز معادل ۵۵ درصد حجم مخازن سدها پر شده و حدود ۴۵ درصد خالی است، اشاره كرد: این عدد بطور متوسط برای كل سدهای كشور عنوان می شود اما ممكنست حجم آب در بعضی سدها پایین تر و در بعضی سدها بالای ۹۰ درصد پر باشد.
وی با اشاره به موضوع بحران آب در كشور، اظهار داشت: باتوجه به فصلی كه در آن قرار گرفته ایم و پوشش برفی كه در بعضی از حوزه ها وجود دارد و حتی پیش بینی بارندگی در روزهای باقی سال و ماه فروردین در بسیاری از استان های شمال غرب، غرب و مناطق شمالی وضعیت منابع آب خوب پیش بینی می شود.
مدیركل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران با بیان این كه انتظار افزایش جریان ورودی آب به سدها وجود دارد، افزود: با این شرایط نمی توان مساله ی بحران آب را بیان كرد اما این مساله به معنای مصرف بی رویه در كشور نیست.
آقابیگی اشاره كرد: میزان مصارف در ایران برای بخش های مختلف خصوصاً بخش كشاورزی از عدد بالایی برخوردارست كه همین موضوع ضرورت مدیریت مصرف و مصرف بهینه آب را بیشتر در حوزه كشاورزی و آب آشامیدنی نشان میدهد.
مدیركل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران با بیان این كه باید به مساله ی مدیریت مصرف در همه زمان ها توجه گردد، اظهار نمود: نسبت به سال آبی ۱۳۹۵ – ۱۳۹۶ و پیش از آن وضعیت ذخیره منابع آبی مطلوب است و باتوجه به جمیع شرایط منابع آبی خوبی امسال در اختیار داریم.
وی با اشاره به افزایش مصرف آب به دنبال شیوع بیماری كرونا و فرهنگ خانه تكانی نیز اظهار داشت: لازم است كه در این مقطع زمانی مدیریت مصرف در دستور كار همه مصرف كنندگان قرار گیرد، اما در مجموع دغدغه ای برای تامین آب نداریم.
منبع:

1398/12/18
14:17:19
5.0 / 5
3362
تگهای خبر: آب , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز