تعطیلی میدان نفتی عراقی به دنبال شیوع كرونا

تعطیلی میدان نفتی عراقی به دنبال شیوع كرونا ام آی جی تی: به دنبال اقدام شركت پتروناس در تخلیه كاركنانش از یك میدان نفتی در عراق بمنظور مقابله با انتشار ویروس كرونا، دولت این كشور مجبور شد تولید 95 هزار بشكه در روز نفت این میدان را متوقف نماید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شركت مالزیایی پتروناس كه اپراتور میدان نفتی غراف در جنوب عراق است، كاركنانش را از این پایگاه خارج كرد. مقامات این میدان نفتی به رویترز گفتند: پتروناس بدون مشورت با مقامات محلی چنین اقدامی انجام داده است.

مقامات عراقی كه از تخلیه كاركنان پتروناس اطلاع نداشتند ناچار شدند تولید این میدان نفتی را متوقف كنند اما سرگرم كار برای ازسرگیری تولید آن هستند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شیوع كرونا به طرق مختلف روی فعالیت شركتهای نفتی تاثیر گذاشته و خیلی از آنها را ناچار كرده است برای حفظ سلامت كاركنانشان آنها را به دوركاری بفرستند. شركتهای نفتی در آمریكا از كارمندان دفتری خود خواسته اند دوركاری كنند و برای كاركنان بخشهایی كه امكان دوركاری وجود ندارد، چك سلامت انجام می دهند. شركتهای اكسون موبیل، BP، كیندر مورگان و شل همچون شركت هایی بوده اند كه از كارمندان دفتری خود خواسته اند به دوركاری بروند.

برای عراق كه دومین تولیدكننده بزرگ نفت عضو اوپك است، شیوع كرونا تنها یك خطر سلامتی برای كاركنان میادین نفتی نیست بلكه مشكلات مالی جدی را به وجود آورده است. این كشور كه برای ۹۵ درصد از درآمد بودجه خود به درآمد نفتی وابسته است، كمترین تنوع اقتصادی را در بین تولیدكنندگان منطقه خاورمیانه دارد و ریزش قیمت نفت احیانا این كشور را ناچار خواهد نمود پروژه های عمرانی و انرژی خویش را متوقف نماید. همینطور عراق امكان دارد مجبور شود برای تامین كسری بودجه امسال به استقراض در بازار بین المللی متوسل شود.

منبع:

1398/12/28
23:24:29
5.0 / 5
3447
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز