وزیر نیرو اعلام كرد؛

83 هزار مگاوات برق در كشور تولید می شود

83 هزار مگاوات برق در كشور تولید می شود به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: الان ایران با 83 میلیون نفر جمعیت، 83 هزار مگاوات ظرفیت تولید برق منصوبه دارد؛ پس به ازای هر ایرانی 1000 وات نیروگاه در كشور ساخته شده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از رادیو اقتصاد، رضا اردكانیان با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به سال جهش تولید اضافه كرد: وزارت نیرو مسئول تامین، تولید و عرضه دو كالا اساسی یعنی آب و برق در كشور است.
وی گفت: این وزارتخانه در وهله اول باید نیازهای متعارف بخش های خانگی، خدماتی، تجاری و تولیدی كشور را فراهم آورد.
وزیر نیرو اظهار داشت: باتوجه به برنامه های توسعه ای كه در مملكت طراحی و در حال اجرا می باشد، این وزارتخانه علاوه بر تامین نیازهای متعارف جامعه مسئولیت بستر سازی برای توسعه بخش های خانگی، خدماتی، تجاری و تولیدی را نیز بر عهده دارد.
وی اضافه كرد: امسال جهش تولید برنامه كاری تمامی دستگاه ها در كشور است؛ یعنی نیازمند یكی از اصلی ترین زیرساخت ها یعنی موضوع انرژی هستند.
اردكانیان بیان داشت: برنامه های امسال اغلب در سال قبل طراحی شده است؛ اما باتوجه به نامگذاری سال تغییرات مقدوری در این برنامه ها برای توسعه و سرعت بخشیدن فعالیت ها خواهیم داشت.
وی افزود: كار این وزارتخانه برای رسیدن به اهداف جهش تولید شامل دو بخش «ساخت و سازها» و «ساز و كارها» است.
وزیر نیرو اظهار داشت: منظور از ساخت و سازها اینكه این وزارتخانه تا تابستان امسال برنامه دارد سه هزار و ۸۰۰ مگاوات دیگر به ظرفیت تولید برق كشور اضافه كند.
وی اضافه كرد: ایران با ۸۳ میلیون نفر جمعیت ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق منصوبه دارد یعنی به ازای هر ایرانی ۱۰۰۰ وات نیروگاه در كشور ساخته شده كه این شاخص بسیار مهم و تعیین كننده ای در برنامه های عمران و توسعه مملكت است.
اردكانیان گفت: بطور كلی تا تابستان امسال ۳۸ طرح بزرگ آب، برق و فاضلاب در كشور افتتاح می شود كه برای تكمیل این طرح ها ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد.
وی اظهار داشت: همین طور در بخش ساخت و سازها بستر سازی های لازم هم در بخش آب هم در بخش برق انجام شده و به امید خدا همه نیازهای بخش های تولیدی كشور در صنعت، معدن، كشاورزی و غیره را جوابگو خواهیم بود.
وزیر نیرو اضافه كرد: این وزارتخانه در بخش ساز و كارها كه راجع به آن كمتر صحبت می شود و اثرات آنها فوق العاده زیاد است، هم برنامه های مختلفی دارد كه مسیر تولید در كشور سهل تر و سریع تر صورت گیرد و به اصطلاح راندمان تولید افزایش پیدا كند.
وی افزود: امسال برای اولین بار شركت های آب و فاضلاب شهری و روستایی كه در هر استانی دو شركت بود تبدیل به یك شركت شده است.
اردكانیان اشاره كرد: این به معنای چابك شدن سیستم اداری، برنامه ریزی و اجرایی در بخش آب و فاضلاب هر استان است یعنی نیروی انسانی، تجهیزات، منابع مالی و به یك معنا همه ظرفیت های موجود یك كاسه، سرعت كار بیشتر و گردش كار سریع تر می شود.
وی تصریح كرد: علاوه بر این اصلاحات ساختاری دیگری هم در جهت كوچك كردن، چابك سازی و كوتاه شدن مسیرهای كار انجام خواهیم داد تا تعداد وسیعی از فرصت های شغلی برای جوانان كارآمد و متخصص جامعه برقرار شود.


منبع:

1399/01/09
00:16:22
5.0 / 5
3264
تگهای خبر: آب , انرژی , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز