با پیش بینی كاهش تولید آمریكا

روند افزایشی نفت قوت گرفت

روند افزایشی نفت قوت گرفت ام آی جی تی: قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در واكنش به دورنمای كاهش چشم گیر تولید آمریكا در ماه میلادی جاری كه به كاهش تولید مورد توافق گروه اوپك پلاس اضافه می شود، افزوده شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۵۶ سنت معادل ۱.۸ درصد افزایش یافت و به ۳۲ دلار و ۳۰ سنت در هر بشكه رسید. نفت برنت روز دوشنبه با ۰.۸ درصد افزایش بسته شد.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۴۷ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۸۸ سنت در هر بشكه رسید. شاخص نفت آمریكا روز گذشته با ۱.۵ درصد كاهش بسته شده بود.

اوپك، روسیه و سایر تولیدكنندگان معروف به گروه اوپك پلاس روز یكشنبه بعد از چهار روز كشمكش با كاهش تولید به میزان ۹.۷ میلیون بشكه در روز كه معادل حدود ۱۰ درصد از عرضه جهانی است در ماههای مه و ژوئن، موافقت كردند.

وزارت نفت عمان اعلام نموده كه مطابق با توافق اوپك پلاس، شركتهای تولیدكننده نفت در این كشور تولیدشان را از اول ماه مه تا اختتام ژوئن ۲۰۰ هزار بشكه در روز كاهش خواهند داد.

به گفته شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، با كاهش تولید از طرف كشورهای دیگر همچون آمریكا، مجموع كاهش تولید ممكنست به حدود ۱۹.۵ میلیون بشكه در روز خواهد رسید.

اما مفسرین، مدیران صنعت نفت و سایرین می گویند كه آمار كاهش تولید هر میزانی كه باشد، برای جبران افت تقاضای جهانی كه ناشی از شیوع ویروس كرونا است، كافی نخواهد بود.

قیمتهای نفت از شروع امسال تابحال بیش از ۵۰ درصد نزول كرده اند.

تحلیلگران فاركس دات كام در یادداشتی نوشتند: این كاهش به ویژه نسبت به آمار بالاتر تولید در یك ماه گذشته برای بازگرداندن بازار به تعادل كافی نخواهد بود مگر این كه روند بهبود اقتصادی در هفته های آینده چرخش ۱۸۰ درجه پیدا كند.

با وجود این كه كشورهای گروه جی ۲۰ موافقت كرده اند برای ذخایر ملی خود نفت خریداری كنند اما انتظار می رود سطح ذخایر به سرعت رشد كند.

تولید نفت خام آمریكا هم همسو با كاهش قیمتها، كاسته می شود. اداره اطلاعات انرژی آمریكا پیش بینی نمود تولید نفت آمریكا در آوریل ممكنست با بزرگترین كاهش ماهانه تابحال روبرو شود و حدود ۲۰۰ هزار بشكه در روز كمتر شود و تولید نفت شیل آمریكا به ۸.۵ میلیون بشكه در روز برسد.

بر اساس گزارش رویترز، تولیدكنندگان آمریكایی گوناگون همچون اكسون موبیل و شورون اعلام نموده اند كه هزینه شان را كاهش داده اند و انتظار دارند نفت كمتری در ماههای آینده تولید كنند.
1399/01/26
19:04:25
5.0 / 5
2984
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز