سرگردانی ۱۶۰ میلیون بشكه نفت بدون مشتری در دریا

سرگردانی ۱۶۰ میلیون بشكه نفت بدون مشتری در دریا به گزارش ام آی جی تی بازرگانان هم اكنون كه عرضه جهانی نفت به علت شیوع پاندمی كرونا فراتر از تقاضا رفته، ۱۶۰ میلیون بشكه نفت را در كشتیها نگهداری می كنند كه نسبت به دو هفته پیش دو برابر شده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، گروه اوپك پلاس با هدف مقابله با اشباع عرضه و تقویت قیمتها، هفته گذشته با كاهش تولید ۹.۷ میلیون بشكه در روز معادل ۱۰ درصد از عرضه جهانی، در ماههای مه و ژوئن موافقت نمود.

همزمان با شكل گیری بزرگترین اشباع عرضه تاریخ بازار نفت، بازرگانان به دنبال یافتن مخازن نگهداری نفت در خشكی و دریا هستند.

منابع كشتیرانی اظهار كرده اند كه نگهداری نفت در مخازن شناور شامل ۶۰ ابرنفتكش كه معمولا هر كدام ظرفیت حمل دو میلیون بشكه را دارند، به ۱۶۰ میلیون بشكه رسیده است در حالیكه در ابتدای آوریل ۲۵ تا ۴۰ ابرنفتكش برای نگهداری نفت كرایه شده بودند و در فوریه كمتر از ۱۰ ابرنفتكش برای این منظور كرایه شده بودند. نفتكشهای كوچكتر هم برای نگهداری نفت مورد استفاده قرار گرفته اند. آخرین باری كه سطح ذخیره سازی نفت در مخازن شناور به ركورد بالایی صعود كرده بود، سال ۲۰۰۹ بود كه بازرگانان بیشتر از ۱۰۰ میلیون بشكه نفت را در دریا نگهداری می كردند.

گرگوری لوییس، تحلیلگر كشتیرانی در گروه خدمات مالی BTIG در یادداشتی نوشت: این میزان نفت در تاریخ نفتكشها بی سابقه است و در حالیكه نگهداری نفت در ابرنفتكشها در اخبار پررنگ شده است، نفتكشهای كوچكتر هم برای این منظور مورد استفاده قرار گرفته اند.

مكان استقرار این نفتكشها معمولا خلیج آمریكا و سنگاپور است كه قطبهای بزرگ نفتی در آنجا واقع هستند.

بر اساس گزارش رویترز، بیشتر از ۷۷۰ ابرنفتكش در جهان وجود دارند و تحلیل گران برآورد كرده اند كه ۱۰۰ تا ۲۰۰ ابرنفتكش امكان دارد در ماههای آینده بعنوان ذخایر شناور مورد استفاده قرار گیرند.
1399/01/31
11:50:22
5.0 / 5
2798
تگهای خبر: اوپك , تولید , خدمات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز