رئیس سازمان ملی بهره وری:

درآمدهای نفتی سبب شد از بهره وری غافل باشیم

درآمدهای نفتی سبب شد از بهره وری غافل باشیم به گزارش ام آی جی تی رئیس سازمان ملی بهره وری اظهار داشت: تا زمانی كه پول نفت به راحتی وارد چرخه اقتصادی می شود از مهمترین عامل اقتصادی، یعنی بهره وری غافل هستیم.به گزارش ام آی جی تی به نقل از شبکه خبر؛ فاطمه پهلوانی در برنامه تیتر امشب این شبکه اظهار داشت: بهره وری به مدیریت و تفکر سیستمی برمی گردد و معتقد می باشد کار درست را باید درست انجام داد که بعد کارایی و اثر بخشی را دربرمی گیرد.
رئیس سازمان ملی بهره وری درباره سیاستگذاری در حوزه بهره وری اضافه کرد: تکالیف قانونی که برنامه های توسعه ای برای دستگاه های متولی تعریف می کنند سبب می شود که به ماموریت های ذاتی کمتر توجه گردد و در واقع تهدیدهایی به همراه دارد و سبب می شود فراموش نماییم در طولانی مدت چه اقداماتی را باید انجام دهیم.
وی اشاره کرد: سال قبل سعی کردیم این نقیصه را نیز جبران نماییم و زیرساخت های لازم برای طراحی و استقرار شبکه ملی بهره وری را در دستور کار قرار دادیم.
رئیس سازمان ملی بهره وری اظهار داشت: پرتال شبکه ملی بهره وری طراحی شده است و امیدواریم تا اختتام خردادماه رونمایی شود.
وی اضافه کرد: این شبکه در واقع محلی است که تمام ذی نفعان و بازیگران اصلی حوزه بهره وری شامل دستگاه های اجرایی، مراکز عملی و پژوهشی، سفیران، مروجان، دانش آموختگان و مشاوران حرفه ای بهره وری با محوریت سازمان ملی بهره وری ایران با هم در ارتباط خواهند بود.
خانم پهلوانی در ادامه با ارائه گزارشی از وضع رشد اقتصادی و بهره وری در کشور اظهار داشت: تا آخر سال ۹۷، شاهد رشد اقتصادی منفی ۵.۲۲ بودیم و در مقابل بهره وری نیز منفی ۶.۱۲ درصد بوده است و این متأثر از وضع اقتصاد نهاده محور است، به عبارت دیگر بهره وری ما هم هنوز بوی نفت می دهد.
وی اضافه کرد: مادامی که پول نفت به راحتی وارد چرخه اقتصادی می شود از مهمترین عامل اقتصادی، یعنی بهره وری غافل می شویم.
رئیس سازمان ملی بهره وری با اعلان اینکه اعلام نرخ بهره وری هیچ فایده و نتیجه ای ندارد، اظهار داشت: باید بدانیم چرا به این نقطه رسیده ایم و چگونه باید از این وضع خارج شویم. نهاده محور بودن و داشتن عواملی همچون نیروی انسانی و سرمایه های خوب، بسیار عالی است، اما باید بدانیم که چگونه از این ها استفاده نمائیم.
در ادامه فقیهی، کارشناس بهره وری اظهار داشت: برای افزایش بهره وری نیازمند شفافیت در اطلاعات و مبارزه با فساد اداری هستیم.


منبع:

1399/03/05
13:48:56
5.0 / 5
2836
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , سیستم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز