وزیر نیرو:

250 طرح وزارت نیرو طی سال جاری به بهره برداری می رسد

250 طرح وزارت نیرو طی سال جاری به بهره برداری می رسد به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: 250 طرح وزارت نیرو با اعتبار 50 هزار میلیارد تومان طی سال جاری به بهره برداری می رسد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، رضا اردکانیان بامداد شنبه در مراسم افتتاح سید سیاهو در شهرستان سربیشه خراسان جنوبی اظهار نمود: ما حالا در ایستگاه پنجم پویش هر هفته الف_ب ایران هستیم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه آب نقش مهمی در توسعه همه جانبه دارد، بیان کرد: انتخاب نام جهش تولید برای سال جاری یک انتخاب هوشمندانه از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
اردکانیان با اشاره به اینکه سال قبل ۲۲۷ طرح در وزارت نیرو با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان اجرایی شد، بیان کرد: در وزارت نیرو بنا داریم طبق بر تجربیات گذشته امسال ۲۵۰ طرح عمده و بزرگ با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان به ثمر برسانیم که این قسمتی از پویش هر هفته الف_ ب ایران است.
وی با اعلان اینکه برمبنای یک طرح و فراخوان از دو سال قبل شیوه مناسبی را برای مدیران برجسته وزارت نیرو انتخاب کردیم، اظهار داشت: در خراسان جنوبی مدیران شایسته ای در شرکت های وابسته به وزارت نیرو وجود دارد.
وزیر نیرو اظهار نمود: طرح هایی که امروز در خراسان جنوبی افتتاح می شود نقش مهمی در توسعه استان دارد.
اردکانیان با اشاره به تصویب سند سازگاری با کم آبی خراسان جنوبی بیان کرد: این سند یک نقش راه برای سال های آینده در استان است.
وی با تاکید بر اینکه سیستم اداری ما از دو مشکل مزمن سیستم شدیداً متمرکز و سیستم بخشی شده رنج می برد، اظهار داشت: این دو مشکل سرعت بخشی به پروژه ها را کند می کند.
بهره مندی ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از آب شرب سالم
وزیر نیرو توسعه خراسان جنوبی بعنوان یک استان مرزی باید به مرحله مهمتری برسد، اظهار نمود: در مناطق مرزی بعنوان ویترین کشور اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.
اردکانیان اظهار داشت: امسال تابحال ۳۰۵ میلی متر بارندگی داشته ایم که نسبت به بلندمدت ۳۰ درصد در کشور و در استان ۴۷ درصد افزایش داشته است.
وی با اعلان اینکه برای پایداری منابع آبی استان طرح هایی چون انتقال آب از دریای عمان وجود دارد، اضافه کرد: امیدواریم این طرح در مرحله اجرا قرار گیرد.
وزیر نیرو اظهار داشت: عملیات حل مشکل فاضلاب قاین در حال اجراست که نصب انشعابات تا ابتدای تابستان انجام و مراحل تصفیه خانه نیز تا سه ماه آینده به سر انجام می رسد.
اردکان اظهار نمود: مطالعات انتقال آب از دشت آهنگران به قاین نیز انجام شده است.
وی با اعلان اینکه مجتمع های آب رسانی استان صد درصد تخصیص آن داده شده و برای آن ۲۵۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است، اضافه کرد: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی طی دو سال آینده آبرسانی می شود.
وزیر نیرو اظهار داشت: ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از نعمت آب شرب سالم و پایدار برخوردار می باشند
اردکانیان با اشاره به افتتاح سد سیاهو اظهار نمود: تا اختتام دولت تعداد سدهای مخزنی کشور به ۵۲ مورد می رسد و ۳۳۰ هزار هکتار شبکه آبکشی و زهکشی مدرن تجهیز می شود.
وی تصریح کرد: تابحال در این دولت هشت میلیون نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند که تا اختتام دولت به ۱۰ میلیون می رسد.

1399/03/10
22:52:02
5.0 / 5
2697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز