مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی ایلام:

ناحیه تخصصی صنایع پایین دست پتروشیمی دهلران ایجاد می شود

ناحیه تخصصی صنایع پایین دست پتروشیمی دهلران ایجاد می شود به گزارش ام آی جی تی ایلام مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی ایلام از تصویب نهایی ناحیه تخصصی صنایع پایین دست پتروشیمی دهلران در شورای برنامه ریزی استان اطلاع داد.


«اقبال اسماعیلی» در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تلاش و همکاری یکساله مجموعه مدیریتی استان در این خصوص، اظهار داشت: پروژه ناحیه تخصصی صنایع پایین دست پتروشیمی دهلران در زمینی به وسعت ۴۶ هکتار موفق به دریافت مجوز از شورای برنامه ریزی استان گردید و تصویب نهایی شد.

اسماعیلی با اشاره به نقش وجودی ناحیه صنعتی در تأمین نیازهای منطقه به خصوص صنایع پیرامونی خاطرنشان کرد: از نکات مهم و خوب راه اندازی این ناحیه، می توان به مجاورت جاده سراسری بین شهرستان های دهلران و اندیمشک و مهران بعنوان محور ترانزیت و هم وجود تولیدات منطقه، وجود پتروشیمی و پتانسیل های صنعتی موجود و کشاورزی فعال در منطقه کریدور فعال اشاره نمود.

وی اضافه کرد: با عنایت به در دستور کار بودن راه اندازی و فعالیت بازارچه مرزی چیلات، آغاز فعالیتهای اجرایی راه اندازی ابر بزرگراه پل زال- چیلات، نقش این ناحیه تخصصی در جذب سرمایه گذار برای توسعه اقتصادی منطقه و صادرات به کشور عراق مهم و ضروریست.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی ایلام در انتها با اشاره به نگاه مثبت استاندار و تاکید ایشان به بحث سرمایه گذاری در استان اشاره و بیان نمود: با پیگیری و دستور استاندار، مطالعات و مکان یابی ۲ ناحیه صالح آباد و مجتمع چنگوله شهرستان مهران در حوزه ناحیه تخصصی صنایع پایین دست پتروشیمی در دستور کار این شرکت قرار دارد.
منبع:

1399/05/02
23:41:10
5.0 / 5
1858
تگهای خبر: آب , پتروشیمی , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز