علت افزایش صادرات نفت كوره روسیه به آمریكا

علت افزایش صادرات نفت كوره روسیه به آمریكا روسیه ماه میلادی گذشته 1.078 میلیون تن نفت كوره به آمریكا صادر كرد كه معادل بیش از هفت میلیون بشكه بود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار واردات ژوییه ۱۶ درصد بالاتر از ژوئن بود برای اینکه پالایشگاههای آمریکایی ناچار بودند جایگزینی برای نفت ونزوئلا پیدا کنند که هدف تحریمهای واشنگتن قرار گرفته است. خیلی از پالایشگاهها به سبب تحریمها مجبور شده اند به استفاده از نفت کوره روی بیاورند برای اینکه نفت کوره می توانند در پالایشگاههایی که نمی توانند بدون نفت سنگین فعالیت کنند، بعنوان خوراک مورد استفاده قرار گیرد.

در حقیقت تحریمهای ونزوئلا به همراه کاهش تولید اوپک پلاس کمبود جدی نفت سنگین را در بازار به وجود آمده و به بالا رفتن قیمتها و در بعضی از موارد تعطیلی بعضی از پالایشگاهها منجر گردیده است.

آمریکا سال قبل با هدف سرنگونی دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا صادرات نفت این کشور را هدف گرفت و صادرات ونزوئلا حالا به پایینترین حد در حدود ۸۰ سال قبل سقوط کرده است. اما با وجود بحران اقتصادی وخیم، مادورو همچنان در قدرت مانده و موفق شده قسمتی از صادرات نفت را حفظ کند.

همچنین قسمتی از دلیل کمبود این سوخت به سبب افزایش فصلی مصرف مشتقات نفت سنگین در خاورمیانه و واردات نفت کوره در طول ماههای گرم تابستان بمنظور افزایش تولید برق در دوره پیک مصرف بوده است. همزمان هند هم نفت کوره حاوی سولفور بالا خریداری می کند و واردات این کشور در فاصله ژانویه تا ژوییه سه برابر میزان واردات در زمان مشابه سال قبل بوده است.

با این حال حالا که اوپک پلاس محدودیت عرضه خودرا تسهیل کرده، ممکنست نفت بیشتری به بازار ارائه شود و کمبود عرضه نفت سنگین از نیم میلیون بشکه به حدود ۱۰۰ هزار بشکه در روز تا آخر سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، صادرات نفت کوره روسیه به آمریکا حتی قبل از آغاز بحران فعلی هم رو به افزایش بود. طبق آمار رفینتیو آیکان، روسیه در سال میلادی گذشته ۱۱ میلیون تن نفت کوره به آمریکا صادر کرده که دو برابر میزان صادرات در سال ۲۰۱۸ بود برای اینکه پالایشگاههای آمریکایی جذب قیمت پایین این خوراک و هزینه پایین حمل آن شدند.
1399/05/19
23:09:21
5.0 / 5
1606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز