خدابخشی به ام آی جی تی خبر داد

الزامات سه گانه برای تداوم فروش اوراق سلف نفتی به وزارت نفت ابلاغ می شود

الزامات سه گانه برای تداوم فروش اوراق سلف نفتی به وزارت نفت ابلاغ می شود ام آی جی تی: نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه مقرر است الزامات سه گانه برای تداوام فروش اوراق سلف نفتی از طرف رئیس این كمیسیون به وزیر نفت ابلاغ شود.


محمدخدابخشی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در مورد اوراق سلف نفتی که برمبنای بند الف تبصره ۵ قانون بودجه مقرر است به فروش برسد جلسه ای را در کمیسیون بودجه با وزیر نفت داشتیم و پس از آن هم جلسات کارشناسی دراین زمینه برگزار و جمع بندی این شد که وزارت نفت و شرکت ملی نفت، کار خودرا دراین زمینه انجام دهد اما الزاماتی را باید رعایت کند.
وی ادامه داد: گردنگیر اول این است که از منابعی که از فروش اوراق سلف ایجاد می شود برای هزینه های جاری استفاده نکند. گردنگیر دوم این است که طرحهایی که با این منابع ایجاد شود باید مجوز شورای اقتصاد را دریافت کند چونکه این مساله در متن بند الف تبصره ۵ قانون بودجه مورد تاکید قرار گرفته است. گردنگیر سوم هم این است که بازگشت این منابع از منابع بودجه عمومی نباشد بلکه از سهم شرکت نفت باشد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس تصریح کرد: با این الزامات وزارت نفت می تواند کارش را انجام دهد و این حاصل جلساتی است که ما در کمیسیون بودجه داشتیم و مقرر است این الزامات سه گانه از جانب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به وزارت نفت ابلاغ شود.
منبع:

1399/05/31
21:04:17
5.0 / 5
2142
تگهای خبر: شركت , شركت نفت , مجوز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز