روسیه دومین تولیدكننده بزرگ نفت جهان شد

روسیه دومین تولیدكننده بزرگ نفت جهان شد به گزارش ام آی جی تی روسیه با تولید نفت خام بیشتر از عربستان سعودی در ژوئن، به رتبه دومین تولیدكننده بزرگ نفت جهان رسید و بعد از آمریكا ایستاد كه همچنان تولیدكننده شماره یك جهان است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار سازمان JODI که گزارشهای اعلام شده از جانب ۱۱۴ کشور را منتشر می کند، نشان داد تولید نفت خام روسیه در ژوئن ۸.۷۸۸ میلیون بشکه در روز بود. در مقابل عربستان سعودی پایین۷.۵ میلیون بشکه در روز تولید داشت. این کشور در ژوئن تولیدش را علاوه بر ۲.۵ میلیون بشکه در روز سهمیه کاهش تولید تحت توافق اوپک پلاس، یک میلیون بشکه در روز دیگر کاهش داده بود.

در حالی که روسیه و عربستان سعودی تولیدشان را در جهت توافق اوپک پلاس کاهش داده اند، آمریکا در ژوئن با وجود افت تولید نفت خام از مه که تحت تأثیر سقوط قیمتها روی داد، همچنان بزرگترین تولیدکننده نفت خام جهان ماند و تولیدش به ۱۰.۸۷۹ میلیون بشکه در روز رسید و در مقایسه با ۱۰ میلیون بشکه در روز در ماه مه، بالاتر بود.

آمریکا در سال ۲۰۱۸ با سبقت گرفتن از روسیه و عربستان سعودی، به جایگاه بزرگترین تولیدکننده نفت خام جهان رسید.

سقوط بی سابقه قیمتهای نفت در اوایل سال جاری روسیه و عربستان سعودی را ناچار کرد با دور جدیدی از کاهش تولید در قالب گروه اوپک پلاس موافقت کنند. تولیدکنندگان آمریکایی هم در واکنش به شرایط بازار و افت شدید قیمتها، ناچار شدند حدود دو میلیون بشکه در روز از تولیدشان را متوقف کنند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داده است تولید نفت خام آمریکا سال جاری به صورت متوسط ۹۹۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به میانگین ۱۱.۲۶ میلیون بشکه در روز رسیده است. علیرغم این که سقوط تولید نفت آمریکا بسیار بیشتر از پیشبینی قبلی این آژانس بوده، آمریکا جایگاه برتری خویش را در مقابل رقیبانش حفظ نموده است.
1399/06/01
13:53:53
5.0 / 5
1579
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز