تغییر صف بندی صادركنندگان بزرگ نفت به چین بعلاوه رتبه ایران

تغییر صف بندی صادركنندگان بزرگ نفت به چین بعلاوه رتبه ایران صادرات نفت خام عربستان سعودی به چین ماه گذشته كاهش پیدا كرد و این كشور برای اولین بار در دو سال قبل به جایگاه سومین صادركننده بزرگ به چین سقوط كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار اداره کل گمرک چین نشان داد عربستان سعودی ۵.۳۶ میلیون تن معادل ۱.۲۶ میلیون بشکه در روز نفت در ژوییه به چین صادر کرد که در مقایسه با ۸.۸۸ میلیون تن در ژوئن و ۶.۹۹ میلیون تن در ژوییه سال قبل کاهش چشمگیری نشان داد.

روسیه در ژوییه بزرگترین صادرکننده نفت به چین بود و ۷.۳۸ میلیون تن معادل ۱.۷۴ میلیون بشکه در روز نفت به این کشور صادر کرد. عراق با صادرات ۵.۷۹ میلیون تن نفت به چین، در جایگاه دوم ایستاد.

عراق به تعهداتش برای کاهش تولید در ماه های مه و ژوئن در امتداد توافق کاهش تولید اوپک پلاس عمل نکرده است اما قول داده که در اوت و سپتامبر علاوه بر ۸۵۰ هزار بشکه در روز سهمیه تولیدش، ۴۰۰ هزار بشکه در روز دیگر کاهش تولید اضافی انجام خواهد داد.

برزیل با صادرات ۴.۵۹۴ میلیون تن نفت به چین در ژوییه که بر اساس سالانه ۲۷.۴ درصد رشد داشت، در رتبه چهارم قرار گرفت.

واردات نفت چین از آمریکا در ژوییه ۱۳۹ درصد بر اساس سالانه افزایش یافت و به ۳.۷ میلیون تن رسید. این افزایش نتیجه خرید ارزان چین بعد از منفی شدن قیمتها در آوریل بود و آمریکا را در رتبه پنجمین صادرکننده بزرگ نفت به چین قرار داد.

پس از آمریکا، آنگولا با صادرات ۳.۶۰۲ میلیون تن نفت که ۷.۵ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه سال قبل داشت، در رتبه ششم و عمان با صادرات ۳.۴۴۱ میلیون تن نفت که ۵۸.۹ درصد رشد سالانه داشت در رتبه هفتم قرار گرفت.

واردات نفت چین از ایران در ژوییه به ۴۹۸ هزار و ۲۶ تن رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۴۶.۲ درصد کاهش داشت و ایران را در جایگاه هشتم بزرگترین صادرکنندگان نفت به این کشور آسیایی قرار داد.

چین در ژوییه ۳۸۷ هزار و ۷۹۲ تن نفت از مالزی وارد کرد که ۷۱ درصد در مقایسه با یک ماه پیش کاهش داشت و این کشور را در رتبه نهم قرار داد.

بر اساس گزارش رویترز، چین ماه گذشته از ونزوئلا واردات نداشت.
1399/06/05
12:44:58
5.0 / 5
1736
تگهای خبر: اوپك , تولید , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز