تمایل وزرای خارجه روسیه و آذربایجان به مشاركت با ایران در پروژه های حوزه انرژی

تمایل وزرای خارجه روسیه و آذربایجان به مشاركت با ایران در پروژه های حوزه انرژی به گزارش ام آی جی تی وزرای امور خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان از قصدشان برای اجرای پروژه هایی در حوزه انرژی خبر دادند كه شامل مشاركت ایران و تركیه خواهد بود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از خبرگزاری شینهوا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و جیحون بایراموف همتای آذربایجانی اش روز گذشته گفتند مسکو و باکو قصد دارند پروژه هایی در سطح منطقه را که دربرگیرنده ایران و ترکیه هم می شود، اجرا کنند.
لاوروف در یک کنفرانس خبری مشترک بعد از مذاکرات این دو کشور در مسکو اظهار داشت که روسیه از اجرای فعال پروژه هایی استقبال می کند که شامل ایجاد کریدور حمل و نقل شمال به جنوب و در برگیرنده ایران و کریدور شرق به غرب با مشارکت ترکیه می شود.
لاوروف اضافه کرد: راه ارتباطی انرژی روسیه - آذربایجان - ایران یک پروژه مناسب و مورد نیاز است.
او اظهار نمود که مطمئن است سه کشور با به هم پیوستن سامانه های تولید و انتقال انرژی شان می توانند این پروژه را اجرا کنند.
در ادامه، بایراموف بیان کرد که آذربایجان همکاری در چارچوبی سه جانبه یا چهار جانبه بخصوص به هم پیوستن سه سامانه انرژی را بسیار امیدبخش می داند.
وزیر امور خارجه آذربایجان علاوه بر این اظهار داشت که آذربایجان در کریدور شمال با جنوب یک آزادراه جدید میان باکو و مرز ایران را کامل کرده است و در چند ماه بعد ساختن آزادراهی دیگر به سمت مرز روسیه را به پایان خواهد برد.
منبع:

1399/06/08
01:12:37
5.0 / 5
1820
تگهای خبر: انرژی , تولید , كشور , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز