با تشدید تحریمهای نفتی آمریكا

تولید و صادرات زغال سنگ ونزوئلا افزایش یافت

تولید و صادرات زغال سنگ ونزوئلا افزایش یافت ام آی جی تی: ونزوئلا به دنبال تشدید تحریمهای آمریكا مقابل صادرات نفت، برای كسب منابع جدید ارزآوری در حال افزایش تولید و صادرات زغال سنگ به كشورهای اروپایی است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار تجاری کام ترید سازمان ملل متحد نشان میدهد صادرات زغال سنگ ونزوئلا سال قبل سه برابر افزایش یافت و به ۳۱۰ هزار تن رسید و حدود ۴۰ میلیون دلار درآمدزایی داشت. صادرات امسال این کشور که تا ژوئن به ۳۶۵ هزار تن رسید و ۳۷ میلیون دلار درآمد به همراه داشت، از رقم سال قبل فراتر می رود.

واشنگتن شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا را در ژانویه سال ۲۰۱۹ هدف تحریم قرار داد. افزایش صادرات زغال سنگ نشان میدهد چگونه این کشور عضو اوپک به دنبال تحریمهای آمریکا مقابل صنایع کلیدی نفت و طلا در دو سال گذشته، خودرا با محدودیتها وفق داده و منابع درآمد جدیدی یافته است.

اگرچه افزایش صادرات زغال سنگ به هیچ وجه میلیاردها دلار درآمد نفتی از دست رفته ونزوئلا را جبران نمی کند اما منابع جدید درآمد ارزی ولو اندک مانند صادرات زغال سنگ یا کاکائو برای دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا که واشنگتن در کوشش برای سرنگونی آن است، اهمیت دارند.

بانک مرکزی ونزوئلا امسال تنها ۴۷۷ میلیون دلار ارز دریافت کرده که در مقایسه با ۴۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ بسیار ناچیز است.

انگلیس که دولت مادورو را به رسمیت نمی شناسد و دهها سیاست مدار و افسر نظامی ونزوئلا را هدف تحریمهای مالی قرار داده است، یکی از مقصدهای اصلی صادرات زغال سنگ این کشور آمریکای جنوبی بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، بااینکه تحریمهای آمریکا به زغال سنگ اشاره نکرده اند اما تهدید کرده اند هر شرکتی که به نظر برسد از نظر مادی به دولت ونزوئلا کمک می نماید، تحریم خواهد شد.

طبق آمار سازمان زمین شناسی آمریکا، تولید سالانه زغال سنگ ونزوئلا از کمتر از ۱۰۰ هزار تن در سال ۱۹۸۸ به هشت میلیون تن در اواسط دهه ۲۰۰۰ صعود کرد و این کشور را به سومین تولیدکننده زغال سنگ آمریکای لاتین بعد از کلمبیا و برزیل تبدیل کرد. با این وجود تولید بعد از افزایش حضور دولت در این صنعت کاهش پیدا کرد و تا سال ۲۰۱۷ به ۱۷۰ هزار تن رسید. افزایش صادرات بعد از تشکیل یک جوینت ونچر میان شرکت زغال سنگ دولتی کاربوزولیا و شرکت گلنمور ترکیه در سال ۲۰۱۸ روی داد. این جوینت ونچر مجوز ۲۰ ساله برای استخراج زغال سنگ در ایالت غربی زولیا دارد.

منبع:

1399/07/23
13:25:13
5.0 / 5
1410
تگهای خبر: اوپك , تحریم , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز