رشد اقتصادی چین نفت را كاهشی كرد

رشد اقتصادی چین نفت را كاهشی كرد قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه در واكنش به آمار مأیوس كننده رشد اقتصادی چین كه نگرانیها نسبت به تأثیر كرونا بر تقاضای بزرگترین مصرف كننده چین را برانگیخت، كاهش پیدا كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار دولتی نشان داد دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه سوم ۴.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل توسعه یافته که کمتر از نرخ مورد پیشبینی تحلیل گران بود. پالایشگاه ها در چین که دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان است، نرخ پالایش را در سپتامبر کاهش دادند و واردات فلزات صنعتی پایین تر بود.

بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در دسامبر ۱۵ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۲ دلار و ۷۸ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در نوامبر با ۱۸ سنت کاهش، به ۴۰ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه رسید. موعد قرارداد نوامبر روز سه شنبه منقضی می شود.

هفته گذشته نفت برنت ۰.۲ درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۰.۷ درصد رشد هفتگی به ثبت رساندند که تحت تأثیر کاهش سطح ذخایر نفت و فرآورده های نفتی در آمریکا بود که بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC، آمار چین نشان داد رشد کالاها و خدمات ضعیف شده و آمار پالایش نفت و تولید فلزات صنعتی با عنایت به اقدامات محرک مالی که در این کشور اجرا شده، مأیوس کننده بوده است. احیانا قیمتهای نفت تا آخر روز ضعیف خواهند ماند.

انتظار می رود خرید کم سابقه نفت از جانب چین در سه ماهه چهارم با پر شدن مخازن این کشور و ظرفیت محدود واردات پالایشگاه های خصوصی، آهسته شود.

سرمایه گذاران روز جاری منتظر نشست کمیته نظارتی مشترک اوپک و غیراوپک هستند. این کمیته امکان دارد درباره به تاخیر افتادن طرح افزایش تولید گروه اوپک پلاس سفارش ای را به وزیران گروه مطرح کند.

این تولیدکنندگان هم اکنون تولیدشان را ۷.۷ میلیون بشکه در روز محدود کرده اند و مقرر است طبق توافق اولیه، تولیدشان را از ژانویه سال ۲۰۲۱ به میزان ۱.۹ میلیون بشکه در روز بالا برند.

با این حال اقتصاددان بانک OCBC پیش بینی نمود قیمت ها بعید است افزایش پیدا کنند، چونکه تاخیر در افزایش تولید اوپک پلاس پیش از این از جانب بازار در قیمت ها لحاظ شده است.

کمیته فنی مشترک اوپک پلاس در نشست هفته گذشته خود دورنمای تیره تری برای تقاضای سوخت پیشبینی کرده و اخطار داده بود به علت موج دوم طولانیتر شیوع کووید ۱۹ و افزایش تولید لیبی، بازار نفت در سال آینده گرفتار مازاد عرضه می شود.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت های انرژی در آمریکا که بزرگترین تولیدکننده جهان است، هفته گذشته بیشترین میزان دکل های حفاری نفت و گاز را از ژانویه تابحال اضافه کردند. ماندن قیمت ها در حدود ۴۰ دلار تولیدکنندگان آمریکایی را به ازسرگیری تولید تشویق نموده است.

منبع:

1399/07/28
20:22:20
5.0 / 5
1218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز