نفت دو درصد سقوط كرد

نفت دو درصد سقوط كرد به گزارش ام آی جی تی قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی عمده رشد روز گذشته را از دست داد و تحت تأثیر افزایش ذخایر آمریكا و افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس كرونا در آمریكا و اروپا حدود دو درصد سقوط كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۷۶ سنت معادل ۱.۸ درصد کاهش، به ۴۰ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات نفت آمریکا ۹۰ سنت معادل ۲.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۸ دلار و ۶۷ سنت در هر بشکه رسید.

نفت برنت روز سه شنبه حدود دو درصد و نفت آمریکا ۲.۶ درصد افزایش داشت.

گزارش روز سه شنبه موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت و بنزین آمریکا هفته گذشته رشد کرده است. ذخایر نفت ۴.۶ میلیون بشکه رشد کرده و به حدود ۴۹۵.۲ میلیون بشکه رسیده است در حالیکه تحلیل گران در نظرسنجی رویترز رشد ذخایر به میزان ۱.۲ میلیون بشکه را پیشبینی کرده بودند.

هیرویوکی کیکوکاوا، مدیرکل تحقیقات در شرکت نیسان سکیوریتیز اظهار نمود: رشد بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا سبب موج جدید فروش شد و نگرانیها نسبت به اختلال عرضه به علت طوفان زتا را کمتر کرد.

شرکتهای انرژی و بنادر منطقه گلف کاست آمریکا روز سه شنبه مهیای ورود طوفان زتا شدند که یازدهمین طوفانی است که در فصل طوفان سال جاری به خلیج مکزیکو وارد می شود.

کیکوکاوا اظهار داشت: افزایش موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ و عدم تصویب بسته کمک مالی در آمریکا به ریسک پذیری سرمایه گذاری ضربه زده و وی انتظار دارد با عنایت به وضعیت فعلی، قیمتهای نفت تا زمان انتخابات سوم نوامبر در آمریکا، تحت فشارهای کاهشی بمانند.

آمریکا، روسیه، فرانسه و سایر کشورها در ایام اخیر رکورد بالایی موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا ثبت کرده اند و دولتهای اروپایی محدودیتهای جدیدی برای مهار شیوع اعمال کرده اند.

پس از این که کاخ سفید موفق نشد اختلافاتش با جمهوریخواهان سنا و همینطور دموکراتهای کنگره بر سر بسته کمک مالی کرونایی جدید را برطرف کند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام نمود که توافق بسته کمک مالی جدید احیانا بعد از انتخابات سوم نوامبر صورت خواهد گرفت.

هنینگ گلوی اشتاین، مدیر منابع طبیعی و انرژی جهانی در گروه یورآسیا در یادداشتی نوشت: با یا بدون قرنطینه، رفت و آمدها در اروپا و آمریکای شمالی در ماههای آینده کاهش پیدا خواهد نمود چونکه اغلب مردم از مسافرت و گردهمایی های بزرگ اجتناب می کنند. این امر مصرف سوخت را ضعیف خواهد نمود و مطمئنا اوپک و متحدانش را وادار می کند محدودیت عرضه خویش را در سال ۲۰۲۱ در سطح فعلی حفظ کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک و متحدانش قصد دارند محدودیت عرضه ۷.۷ میلیون بشکه در روز فعلی را از آغاز ژانویه سال ۲۰۲۱ به ۵.۷ میلیون بشکه در روز تسهیل کنند. همزمان افزایش تولید لیبی به یک میلیون بشکه در روز در هفته های آینده، تلاشهای این گروه برای محدود نگه داشتن تولید را دشوار کرده است.
1399/08/07
23:55:47
5.0 / 5
1334
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز