صرفه جویی 2 و نیم میلیارد تومانی با بومی سازی قطعات در پارس جنوبی

صرفه جویی 2 و نیم میلیارد تومانی با بومی سازی قطعات در پارس جنوبی ام آی جی تی: رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام نمود كه صرفه اقتصادی حاصل از توانمندی شركت های داخلی برای بومی سازی قطعات و تجهیزات در این مجموعه 2.5 میلیارد تومان است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، محمود بالنده درباره اقدام های انجام شده در زمینه خودکفایی اقلام و تجهیزات ابزار دقیق اظهار داشت: بومی سازی، به دست آوردن دانش فنی و ساخت داخل بیش از ۱۱۷ نوع مختلف کارت الکترونیکی مربوط به سامانه های کنترل صنعتی با بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و حمایت مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شده است.
وی بومی سازی، به دست آوردن دانش فنی و ساخت داخل ۱۸۹ نوع مختلف از تجهیزات و ادوات ابزار دقیق با بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان را از دیگر دستاوردها دراین زمینه برشمرد و اظهار نمود: رقم حاصل از صرفه اقتصادی این موارد بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال است. از سال ۹۳ تا ۹۸ و به سبب تفاوت قیمت داخل و خارج در آینده نیز صرفه اقتصادی تولید این تجهیزات بیشتر می شود.
به گفته رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی، رقم صرفه جویی حاصل از ساخت داخل در حالی به این مقدار رسیده که افزون بر ساخته شدن این تجهیزات با قیمت پایین تر از خرید خارج، دانش فنی آنها نیز دریافت شده است.
بالنده اضافه کرد: بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی ساخت داخل برای یک هزار و ۳۳۰ نوع مختلف از تجهیزات و قطعات مکانیکی مجتمع که معادل ۳۱ هزار و ۷۸۲ قلم قطعه بوده نیز در سال های اخیر انجام شده و نزدیک به ۲۵۰ میلیارد ریال صرفه اقتصادی حاصل از توانمندی شرکت های داخلی برای بومی سازی قطعات و تجهیزات است.
طبق توضیحات وی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی و ساخت الکتروموتورهای ولتاژ متوسط ضد انفجار و دریافت گواهینامه ضدانفجاری با بهره گیری از توان شرکت داخلی و با صرف هزینه پایین تر از نمونه خارجی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی بیش از ۱۴ نوع مختلف کارت الکترونیکی مربوط به تجهیزات برقی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی بیش از هفت نوع مختلف از تجهیزات و قطعات برقی رقم صرفه جویی قابل توجهی است و با خریدهای بعدی افزایش نیز می یابد.


منبع:

1399/08/16
13:40:57
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: ابزار دقیق , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز