امكان كاهش عملیات خطرزا در صنعت نفت و گاز با خدمات دانش بنیان بومی

امكان كاهش عملیات خطرزا در صنعت نفت و گاز با خدمات دانش بنیان بومی به گزارش ام آی جی تی تعدادی از پژوهشگران یكی از شركتهای دانش بنیان با عرضه خدمات نمودارگیری، ویژه صنعت نفت و گاز، این صنعت را قادر به پیشبینی رفتار چاه ها كردند و موفق شدند انجام عملیات‎های پرخطر و هزینه زا را كاهش دهند.


به گزارش ایسنا، مرتضی عسگری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با اشاره به اینکه از سال ۸۶ بعنوان یکی از شرکتهای مورد تایید فنی و تخصصی قرارداد مستقیم عرضه خدمات نمودارگیری را با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب منعقد کردیم، اظهار داشت: خدمات نمودارگیری چاه در واقع ثبت داده های در ارتباط با اندازه گیری یک یا چند پارامتر سیال ساخته شده در چاه های نفت و گاز است که از این داده ها برای توصیف یا پیشبینی رفتار چاه تولیدی استفاده می شود. این خدمت مورد استفاده در صنایع بالادستی نفت می باشد.
وی، انجام نمودارگیری تولید با اهداف گوناگونی همچون ارزیابی عملکرد دینامیکی و میزان تولید در بخش های مختلف چاه، عیب یابی مشکلات پیش آمده و پایش میزان اثربخشی عملیات تحریک یا تکمیل چاه دانست و افزود: خدمات نمودارگیری، شرکت نفت و شرکتهای تابعه را قادر می کند تا احتیاج به عملیات‎های پرخطر و هزینه زا را کاهش دهند و ما با عرضه گستره ای وسیع از انواع نمودارگیری به صنعت نفت این امکان را می‎دهیم تا به بالاترین سطوح تولید در تمامی شرایط خشکی و دریا دست یابیم.
عسگری ارزیابی یکپارچگی چاه را از دیگر خدمات این شرکت نام برد و تصریح کرد: یکپارچگی هر چاه سؤالی است که پاسخ آن از عهده هیچ ابزار یا اندازه گیری به تنهایی برنمی آید و احتیاج به ترکیب و راندن چنین ابزار و تفسیر یکپارچه اطلاعات دارد. عدم بررسی هرگونه نشتی هرچند کوچک می تواند عواقب مختلفی از کاهش تولیدی تا تخریب محیط زیست داشته باشد که خود باعث توقف تولید، تعمیرات هزینه بر و جرائم مختلف قانونی می باشد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود: خدمات اندازه گیری اشباع سیالات مخزن هم جزء خدمات عرضه شده ما است. بلافاصله بعد از تکمیل چاه و آغاز تولید، باید مخزن نفتی، برای پیشبینی رفتار آن و برنامه ریزی فرآیند تولید به صورت پیوسته مورد پایش قرار گیرد.1399/08/27
13:10:53
5.0 / 5
1050
تگهای خبر: تخصص , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز