یك مسئول:

۶۵ هزار خانوار در استان مركزی مشمول استفاده از آب امید هستند

۶۵ هزار خانوار در استان مركزی مشمول استفاده از آب امید هستند مرکزی مدیر عامل آب و فاضلاب استان مرکزی اظهار داشت: در استان مرکزی حدود ۶۴ هزار و ۸۲۲ خانوار مشمول استفاده از آب امید هستند.


یوسف عرفانی نسب روز چهارشنبه ۱۰ دی در نشست با اصحاب رسانه که از راه ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار نمود: در جهت یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی، دستاوردهای خوبی حاصل شد که مهمترین آنها اشتراک گذاری حداکثری تاسیسات و تجهیزات آبرسانی موجود در شهر و روستا بود. البته توانستیم از ظرفیت شهرها در خدمات رسانی به برخی روستاهایی که در مجاورت آنها بودند استفاده نماییم.
وی ادامه داد: رفع مشکل تأمین آب ۱۱۰ روستا از دیگر اقداماتی بود که در طول ۹ ماهه اخیر در جهت یکپارچه سازی صورت گرفت. ۱۰ مورد از این روستاها در مجاورت شهرها بودند که در گذشته مشکلاتی در مورد تأمین آب داشتند که شاخص ترین این روستاها " گاوخانه" با حدود دو هزار مشترک بود.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره به اینکه خط قرمز ما کیفیت آب است، خاطرنشان کرد: ۴۰ پروژه آبرسانی در ۷۴ روستا آماده بهره برداری است که در پویش الف-ب ایران با حضور وزیر نیرو به بهره برداری خواهد رسید. بخشی از تاسیسات روستایی سالهای سال به علت کمبود اعتبارات با مشکلاتی مواجه بود که یکپارچه سازی توانست بخشی از این مشکلات را رفع کند، همینطور ۶ روستا از لحاظ کیفیت آب مشکلاتی داشتند که از راه طرح ارتقای کیفی مشکل کیفیت آب این روستاها هم رفع شد.
عرفانی نسب در مورد عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان، افزود: در حوزه فاضلاب در ۹ ماهه سال جاری، ۱۰۸ کیلومتر توسعه شبکه با نصب ۲۴۰۰ انشعاب صورت گرفت، همچنین۹۰۰ کیلومتر از شبکه های فاضلاب شستشو داده شده و از مجموع ۷۸۰۰ حادثه که در بخش شبکه فاضلاب پیش آمده، ۱۷۰۰ مورد آن برطرف شد.
وی افزود: در حوزه شهر و روستا در بخش آب حدودا ۱۰۰ کیلومتر توسعه شبکه داشتیم و ۹۰ کیلومتر اصلاح شبکه صورت گرفته است.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان مرکزی افزود: در جهت سنجش کلر باقی مانده در شبکه، تابحال ۴۳۰ هزار مورد کلرسنجی در شهر و روستاها انجام شده است، همینطور در جهت کدورت سنجی حدودا ۴۰ هزار مورد کدورت سنجی در شهر و ۱۹هزار و ۵۰۰ مورد در روستاها صورت گرفته است.
عرفانی نسب در مورد آب امید، بیان نمود: در این خصوص مقرر شد مشترکینی که صفر تا پنج مترمکعب مصرف آب دارند، مشمول معافیت شوند که در استان مرکزی حدودا ۶۴ هزار و ۸۲۲ خانوار مشمول استفاده از آب امید هستند و امیدواریم با کنترل مصرف توسط مشترکین شاهد افزایش مشترکین استفاده کننده از این طرح باشیم.
وی بیان نمود: تا آخر سال باید اصلاح و توسعه شبکه انتقال آب به طول ۱۱۵ کیلومتر، حفر ۲۴ مورد چاه و ساخت ۱۳ باب ایستگاه پمپاژ، ساخت ۳۲ مخزن با ظرفیت ۱۷ هزار و ۲۸۰ مترمکعب، تعویض دو هزار کنتور، ارتقای کیفی آب شهر فرمهمین تا ۲۲ بهمن، ساخت تصفیه خانه در ۳۶ روستا در شهرستان شازند و... صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ضمن اشاره به اقدامات شاخص انجام شده در تابستان افزود: انتقال کیفی، آبرسانی به روستاهای نزدیک شهر، پایش ۱۰ دقیقه ای زمان رفع حوادث، بروزرسانی ۳۱۷ مورد تاسیسات مکانیکی چاه ها و ایستگاه های پمپاژ و افزایش تأمین آب به میزان ۸۰ لیتر بر ثانیه بعد از یکپارچه سازی، همچون اقدامات صورت گرفته در بازه زمانی مذکور بوده است.
عرفانی نسب ضمن اشاره به اینکه هم اکنون ۱۳ روستا در استان به صورت سیار آبرسانی می شوند، اظهار داشت: ۶ مورد از این روستاها در شهرستان اراک و برخی در ساوه و مواردی هم در اواخر هفته ها با مشکل مواجه می شوند و این در شرایطی است که در سال ۹۴ و ۹۵ حدود ۱۵۰ روستا آبرسانی سیار داشتند که با انجام اقدامات مناسب و بارندگی ها، این تعداد امروز به ۱۳ روستا کاهش پیدا کرده است.
وی بیان نمود: در بخش فاضلاب روستاها برنامه ای در کار دولت نیست و در استان مرکزی تنها دو روستا دارای شبکه فاضلاب هستند که متاسفانه به علت کمبود منابع مالی، پروژه های فاضلاب روستایی در کشور پررنگ نیستند، در صورتیکه واقعا برخی روستاها به این شبکه نیازمند هستند.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان مرکزی در مورد مطالبات شرکت اظهار داشت: هم اکنون آب و فاضلاب استان ۵۰ میلیارد تومان مطالبه از مشترکین بخش های مختلف شامل مسکونی و غیرمسکونی دارد و در جهت مطالبات دستگاههای اجرایی هم مکاتبات لازم با استاندار استان انجام شده است.
عرفانی نسب تصریح کرد: طرح فاضلاب در هشت شهر اراک، ساوه، خمین، محلات، دلیجان و تفرش، مهاجران و شازند و آستانه استان اجرا شده البته شازند و آستانه به علت کمبود منابع مالی هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.1399/10/11
01:06:17
0.0 / 5
889
تگهای خبر: آب , ایستگاه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز