در پی افزایش قیمت نفت؛

بازار نفت خام شیل تقویت می شود

بازار نفت خام شیل تقویت می شود ام آی جی تی: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) انتظار دارد که با افزایش قیمت نفت تولید نفت خام شیل بهبود یابد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از رویترز، اوپک روز پنجشنبه (۲۵ دی ماه) اعلام نمود که چشم انداز نفت شیل ایالات متحده آمریکا به سبب افزایش قیمت ها کمی خوش بینانه است و تولید آن در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ بهبود بیشتری خواهد داشت و آنرا نشانه ای از این مسئله دانست که سیاست کاهش تولید نفت، به عرضه نفت بیشتر رقیبان کمک می نماید.
تولیدکنندگان شیل ایالات متحده آمریکا عضو توافق کاهش تولید نفت ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) برای پشتیبانی از قیمت ها و کاهش عرضه مازاد نیستند.
اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام نمود: مجموع عرضه نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱، ۳۷ هزار بشکه در روز افزایش می یابد و به ۱۷ میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه در روز می رسد که ۷۱ هزار بشکه در روز بیشتر از پیش بینی پیشین است.
بازگشت قابل توجه تولید نفت شیل می تواند کوشش های اوپک و متحدانش برای پشتیبانی از بازار را مختل کند، قیمت نفت خام در هفته گذشته با حمایت کاهش عرضه اوپک پلاس و کاهش داوطلبانه تولید عربستان به بیش از ۵۷ دلار برای هر بشکه و بالاترین سطح در ۱۱ ماه اخیر رسید.
اوپک اظهار داشت: با افزایش قیمت نفت چشم انداز عرضه ۲۰۲۱ الان برای نفت شیل آمریکا کمی خوشبینانه تر است و انتظار می رود تولید شیل در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ بهبود یابد.
این سازمان همین طور در این گزارش پیش بینی خود برای تقاضای جهانی نفت را بدون تغییر گذاشت و اظهار نمود: مصرف نفت امسال بعد از کاهش تولید بی سابقه روزانه ۹ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه ای نفت در سال قبل به دنبال همه گیری ویروس کرونا ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد و به ۹۵ میلیون و ۹۱۰ هزار بشکه در روز می رسد.


منبع:

1399/10/28
17:35:52
0.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز