گزارش آژانس انرژی آمریكا نشان داد

كاهش 9 درصدی مصرف جهانی نفت در سال 2020

كاهش 9 درصدی مصرف جهانی نفت در سال 2020 ام آی جی تی: اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرد مصرف جهانی نفت و سایر سوختهای مایع در سال 2020 به سبب محدودیتهای تعیین شده برای مقابله با ویروس کرونا و قرنطینه، به میزان 9 درصد سقوط کرد و به 92.2 میلیون بشکه در روز رسید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام نمود این بزرگترین کاهش سالانه مصرف نفت از زمان رصد آمار توسط این آژانس در ۴۰ سال قبل شمرده می شود.

در گزارش دورنمای انرژی کوتاه مدت اداره اطلاعات انرژی آمریکا آمده است: جهان امسال به سطح مصرف عادی تری برمی گردد و ادامه روند احیای اقتصادی به رشد مصرف نفت کمک خواهدنمود. این آژانس پیش بینی نمود مصرف جهانی سوختهای مایع امسال ۵.۶ میلیون بشکه در روز معادل شش درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۰ رشد می کند و در سال ۲۰۲۲ هم ۳.۳ میلیون بشکه در روز رشد خواهدنمود.

آمریکا با رشد مصرف به میزان ۱.۴ میلیون بشکه در روز، در رشد مصرف در سال ۲۰۲۱ سهیم خواهد بود.

مصرف نفت امسال تحت تاثیر رشد اقتصادی و عادی شدن الگوهای سفر تا اواسط سال رشد خواهدنمود و بهبود سفر روی رشد مصرف نفت در سال ۲۰۲۲ هم تاثیر اندکی خواهد گذاشت.

با وجود پیش بینی رشد مصرف جهانی نفت در سال ۲۰۲۱، اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنان میزان مصرف را ۹۷.۸ میلیون بشکه در روز پیش بینی کرده که سه درصد پایینتر از سطح سال ۲۰۱۹ است.

اوپک هم رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۱ را پیش بینی کرده با این وجود انتظار دارد مصرف نفت امسال به ۹۵.۹ میلیون بشکه در روز برسد که همچنان پنج میلیون بشکه در روز کمتر از سطح قبل از بحران در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

اوپک برآورد کرده که تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۹.۸ میلیون بشکه در روز سقوط کرد و به ۹۰ میلیون بشکه در روز رسید و انتظار ندارد تقاضا برای نفت از افتی که در سال ۲۰۲۰ تجربه نمود بطور کامل بهبود پیدا کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آژانس بین المللی انرژی هم در گزارش ژانویه خود برآوردش از رشد تقاضا در سال ۲۰۲۱ را به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز کم کرد و ۵.۵ میلیون بشکه در روز پیش بینی نمود. این آژانس انتظار دارد تقاضا برای نفت بعد از اینکه در سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر همه گیری کووید ۱۹ به میزان ۸.۸ میلیون بشکه در روز سقوط کرد، در سال ۲۰۲۱ به ۹۶.۶ میلیون بشکه در روز برسد.

منبع:

1399/11/11
21:53:27
0.0 / 5
444
تگهای خبر: انرژی , اوپك , سوخت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز