امیدواری دبیركل اوپك به بهبود تقاضای نفت

امیدواری دبیركل اوپك به بهبود تقاضای نفت به گزارش ام آی جی تی دبیرکل اوپک ابراز امیدواری کرد که سالجاری میلادی سالی مطلوب برای شرایط تقاضای نفت در بازارهای جهانی باشد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از نقل از دبیرخانه اوپک، چهل وهشتمین نشست کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک (JTC) روز سه شنبه (۱۴ بهمن ماه) برای ارزیابی شرایط بازار نفت و بررسی تحولات و روند آن از راه ویدئوکنفرانس برگزار شد، امروز هم بیست وششمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیر اوپک (JMMC) برگزار می گردد.
محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک ضمن اشاره به بهبود چشم انداز بازار جهانی نفت و به صورت کلی اقتصاد جهانی اظهار داشت: پیشبینی می شود اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۴.۴ درصد رشد کند، این رقم نسبت به رشد ۱.۴ درصدی سال گذشته تغییری خیره کننده خواهد داشت.
وی اضافه کرد: با عنایت به معکوس شدن روند بازار نفت خام، امیدواریم ۲۰۲۱ سالی مطلوب برای شرایط تقاضا در بازارهای جهانی باشد.
دبیرکل اوپک با تاکید بر نقش مهم توافقنامه همکاری (DoC) در کمک به بازگرداندن تعادل در بازار جهانی نفت در زمان همه گیری ویروس کرونا خاطرنشان کرد: این توافقنامه نمونه بارزی از چندجانبه گرایی و گفت وگوی بین المللی است و اقدام های این توافقنامه با پشتیبانی از تعادل و ثبات بازار به سود کشورهای تولیدکننده و مصرف کننده است.
بارکیندو اظهار نمود: نظارت دقیق ما بر بازار، مشاوره های منظم و رویکرد گام به گام ما در فراهم کردن حمایت مورد نیاز از بازار در طول ماه های بسیار دشوار سال ۲۰۲۰ بسیار مؤثر بوده است و همچنان تاثیر مثبتی بر بازار نفت در سال ۲۰۲۱ خواهد داشت.
کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک (JTC) و کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) در دهم دسامبر ۲۰۱۶ و در قالب توافقنامه همکاری تشکیل شدند. جی تی سی اتاق فکر فنی جی ام ام سی است.

1399/11/16
23:35:44
0.0 / 5
550
تگهای خبر: اوپك , تولید , كشور , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز