880 میلیون كیلووات ساعت مصرف برق در مدارس

880 میلیون كیلووات ساعت مصرف برق در مدارس به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: حدود ۸۸۰ میلیون کیلووات ساعت مصرف برق مدارس ماست و تعداد مدارس دولتی ما بیشتر از ۱۲۳ هزار باب است، این آمادگی را داریم که رقم ثابتی برای اصلاح الگوی مصرف در مدارس در نظر گرفته شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارتخانه های نیرو و آموزش و پرورش اظهار نمود: باید هر چه زودتر از راه میانروهایی، فاصله قابل توجهی که بین توانمندی ها در دیگر عرصه ها و عرصه چگونگی مصرف وجود دارد را کم کرده و از این طریق جامعه ای تاب آور و رو به جلو داشته باشیم.
وی با بیان اینکه اصلی ترین راهکار، بازگشت ما به مبانی و چارچوب های اخلاقی است، اضافه کرد: هیچ عرصه ای در زندگی بشر و کشور وجود ندارد که بدون احتیاج به تقید و پایبندی بیشتر به موازین اخلاقی آینده روشنی در اختیار داشته باشد.
اردکانیان ضمن اشاره به تفاهم نامه همکاری میان دو وزارتخانه نیرو و آموزش و پرورش اظهار داشت: دولت با چنین چارچوب ها و کارگروه های مشترکی تعریف می شود؛ مأموریت هایی که به ثمر رسیدن آنها مستلزم کار نزدیک و به هم پیوسته دو یا چند دستگاه دولتی و تابع هدفی است که حل و فصل آن کاری در تراز دولت می شود.
وی اظهار داشت: علت اصلی ناکامی ها در هر عرصه و یا محقق نشدن هدف های طراحی شده، بدون شک در فاصله گرفتن از اصول اخلاقی حاکم بر آن عرصه است.
اردکانیان اضافه کرد: هر حرفه ای، صنفی و عرصه فعالیتی چارچوب های اخلاقی خویش را دارد و پایبندی به این چارچوب ها پیش شرط و پیش نیاز اصلی در توفیق است و جامعه ای که پایبند به این موازین باشد، جامعه ای توسعه یافته تر است.
وی اظهار نمود: امضای تفاهم نامه بین وزارت نیرو بعنوان دستگاه مسئول آب و برق در کشور و وزارت آموزش و پرورش بعنوان نهاد متولی آموزش و پرورش سرمایه های جامعه که ارتباط مستقیم و اثرگذار با همه خانواده های ایرانی دارد، کاری بسیار مهم می باشد که نه صرفاً در جهت صرفه جویی در مصرف آب و برق بلکه در جهت ترویج استفاده مناسب از منابع و داشته ها بعنوان یک امر اخلاقی مطرح است.
وی اظهار داشت: صرفِ محدودیت منابع انگیزه برای مصرف صحیح نیست، بلکه یک نص اخلاقی است که ما را مکلف به یک عادت صحیح در استفاده از نهاده ها و منابع می کند.
اردکانیان اضافه کرد: هدف اصلی ما ارتقای سواد آب و انرژی و آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در این حوزه است. می خواهیم همه امکانات موجود در صنعت آب و برق را به نحو تاثیرگذاری خارج از بروکراسی های موجود در اختیار تعلیم و تربیت فرزندان این کشور قرار دهیم.
وزیر نیرو افزود: به دنبال این هستیم که با فراهم کردن شرایطی، دانش آموزان با هر آنچه که به لحاظ نظری در کتاب ها می خوانند به صورت عملی آشنا گردند و مهارت آموزی و یادگیری روش های عملی را به شکل جدی تری وارد عرصه آموزش و پرورش نماییم و از این طریق به شکل برنامه ریزی شده ای تمامی تاسیسات و تجهیزات، آزمایشگاه ها، سازه های آبی و تاسیسات در ارتباط با برق می تواند برای افزایش آگاهی های معلمان و مدرسان و دانش آموزان در اختیار قرار گیرد تا در زندگی آینده خود و نقشی که در زندگی اجتماعی ایفا می کنند با سواد عملی بیشتری وارد این عرصه شوند.

چشم انداز ما تشکیل گروه های همیاران آب و انرژی است
وی ادامه داد: تلاش داریم بخصوص از راه افزایش سواد آب و انرژی میان دانش آموزان بتوانیم از راه آنها تاثیرگذاری خویش را روی گروه اصلی هدف که خانواده هاست بگذاریم. چشم انداز ما تشکیل گروه های همیاران آب و انرژی است که بتوانند در خانواده ها این پیام را منتقل کنند و خود در عمل در مصرف صحیح آب و انرژی سهم و نقش داشته باشند.
وی میزان گاز دریافتی را یک هفتم مجموع مصرف بخش های خانگی و تجاری عنوان نمود و اظهار داشت: اگر این روند اصلاح نشود در آینده نزدیک حتی امکان دارد ناچار به واردات گاز برای تأمین مصرف شویم.
اردکانیان با مهم خواندن توجه به این مساله اظهار نمود: برنامه ریزی در این حوزه کاری بلندت مدت است که یکی از گام های اصولی آن سازمان دهی همکاری با وزارت آموزش و پرورش است.
وزیر نیرو اظهار داشت: با عنایت به جایگاه مهم آموزش و پرورش در شکل دهی منابع انسانی بعنوان اصلی ترین عنصر حفظ حیات و توسعه کشور همه باید کمک کنند و ما هم در این راستا سهم و نقش داریم.
وی با اشاره به اینکه پرداخت قبوض مدارس نباید یکی از دغدغه های آموزش و پرورش باشد و این زیبنده نیست، اظهار داشت: به جای رفع و رجوع این دغدغه، باید به کارهای مهم تری پرداخته و تلاش می نماییم این دغدغه رفع گردد. بخشی، از راه قانونی می باشد که همه به آن عمل می نماییم و حاضریم به صورت هدف دار و با توجیه اقتصادی هزینه متعارف آب و برق مدارس را بپردازیم و از این طریق به مصرف صحیح کمک نماییم.
وزیر نیرو تصریح کرد: اصلاح مصرف چالش اصلی ما در جامعه است و همه در این پروژه مشترک نقش و سهم داریم و رسانه ها در این حوزه نقش حائز اهمیتی دارند.
منبع:

1399/11/19
20:55:46
0.0 / 5
438
تگهای خبر: آب , آموزش , انرژی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز