لوله گذاری طرح گازی نورد استریم-2 ازسر گرفته شد

لوله گذاری طرح گازی نورد استریم-2 ازسر گرفته شد ام آی جی تی: لوله گذاری خط لوله انتقال گاز نورد استریم-2 در آب های دانمارک ازسرگرفته شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از رویترز، کنسرسیوم مجری خط لوله گاز طبیعی نورد استریم- ۲ به رهبری روسیه اعلام نمود که با وجود فشارهای واشینگتن، لوله گذاری این خط لوله را در آب های دانمارک ازسر گرفته است.
ساخت این انشعاب که ظرفیت خط لوله کنونی انتقال گاز نورد استریم را دو برابر کرده است و به سالانه ۱۱۰ میلیارد متر مکعب گاز می رساند، در دسامبر سال ۲۰۱۹ به سبب تحریم های واشنگتن متوقف گردید.
این در حالی است که دولت آلمان از این پروژه حمایت می کند و اواخر ماه دسامبر کشتی به نام فورتونا، که بعد از آن ازسوی واشنگتن تحریم شد، قسمتی از این خط لوله به طول ۲ کیلومتر و ۶۰۰ متری (۱.۶ مایل) را در آب های آلمان نصب کرد.
بخش عمده این خط لوله تولید شده و تنها حدود ۱۲۰ کیلومتر آن برای نصب در آب های دانمارک و ۳۰ کیلومتر آن برای نصب در آب های آلمان باقی مانده است.
هندلزبلات، روزنامه اقتصادی آلمان اوایل این هفته اعلام نموده بود که دولت جدید آمریکا برای اولین بار درباره احتمال گفت و گو با آلمان با هدف لغو تحریم ها مقابل پروژه ساخت خط لوله گاز نورد استریم -۲ ابراز تمایل کرده است. آمریکا این چراغ سبز را به شرط تضمین آلمان برای امنیت انرژی اروپا نشان داده است.
نگاه آلمان به این پروژه همیشه اقتصادی بوده، این در حالیست که آمریکا و چند کشور اروپایی ابراز نگرانی کرده اند که روسیه از فروش گاز و انحصارطلبی گازپروم بعنوان ابزاری سیاسی استفاده نماید.


منبع:

1399/11/20
13:32:49
0.0 / 5
326
تگهای خبر: آب , انرژی , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز