برنامه وزارت نفت طی سال جاری؛

روزی 4 میلیون بشكه نفت تولید می نماییم

روزی 4 میلیون بشكه نفت تولید می نماییم به گزارش ام آی جی تی معاون وزیر نفت در امور برنامه ریزی اظهار داشت: امسال یکی از اقدامات متناسب با شعار سال، افزایش تولید نفت خام به ۴ میلیون بشکه در روز خواهد بود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، هوشنگ فلاحتیان در برنامه رادیویی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و بر مبنای بودجه ۱۴۰۰ می بایست تولید روزانه نفت را افزایش داد تا ضمن تأمین نیازهای داخلی، صادرات قابل قبولی هم در بازارهای جهانی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: در همین راستا زیر مجموعه های هدف که در اختیار شرکت ملی نفت قرار دارد برنامه ریزی هایی به منظور تولید و پشتیبانی از مانع زدایی های لازم را بر عهده گرفته اند.
معاون وزیر نفت در امور برنامه ریزی افزود: بیشتر از ۱۰۰ هزار چاه نفت کم بازده و یا بی بازده در کشور داریم که با حمایت شرکتهای دانش بنیان و دانشگاه های مربوطه در حال رفع این مشکل هستیم.
وی اضافه کرد: رفع موانع پیش روی پیمانکاران و سرمایه گذاران در مفاد قرار دادها هم در دستور کار قرار گرفت.
هوشنگ فلاحتیان افزود: بیشتر از ۷۰ درصد انرژی های مورد نیاز کشور توسط گاز طبیعی تأمین می شود. ما پارسال با تولید بیشتر از ۱ میلیارد متر مکعب گاز رکورد قابل توجهی را به دست آوردیم و تمام تلاش ها برای حفظ این میزان تولید به منظور رشد و توسعه اقتصادی کشور در دستور کار این وزارت خانه قرار گرفته است.
هوشنگ فلاحتیان هم چنین از تولید زودهنگام از میدان خشت، تکمیل بندر خدماتی تنبک، افزایش صادرات محصولات، راه اندازی ngl جزیره سیری، ادامه پروژه های جمع آوری گازهای مشتعل، تسریع در فرایند وضعیت سرمایه گذاری، توسعه ساخت داخل در حوزه پتروشیمی با اتکا بر شرکتهای دانش بنیان، راه اندازی و راه اندازی پارک علمی و فناوری و هم کاهش بروکراسی اداری از دیگر از دیگر اقدامات این وزارت خانه در جهت تحقق شعار سال خواهد بود.


منبع:

1400/01/17
12:19:17
0.0 / 5
564
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز