علی رغم افزایش صادرات آمریكا؛

ثبات در قیمت نفت با توافق جدید اوپك

ثبات در قیمت نفت با توافق جدید اوپك به گزارش ام آی جی تی روز پنج شنبه با این كه ركورد زدن صادرات نفت آمریكا و بازگشت به تولید میدان نفتی لیبی، بازار نفت را تحت فشار قرار داد، اما انتظار تمدید توافق كاهش تولید، باعث تثبیت قیمت ها گردید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه با این كه ركورد زدن صادرات نفت آمریكا و بازگشت به تولید میدان نفتی لیبی، بازار نفت را تحت فشار قرار داد، با بالا رفتن انتظارات از این كه عربستان سعودی و روسیه، توافق كاهش تولید را تمدید خواهند كرد، قیمت های نفت تثبیت شد.
كارستن فریتسچ، تحلیل گر كالا در كامرزبانك فرانكفورت می گوید: اوپك و روسیه در حال گفتگو برای تمدید محدودیت تولید هستند، اما همچنان با افزایش شدید صادرات نفت آمریكا عرضه نفت بالا باقی مانده است.
در ساعت ۱۰ به وقت گرینویچ روز پنج شنبه، قیمت نفت برنت با ۳۵ سنت افزایش به بشكه ای ۵۶.۱۵ دلار رسید و نفت سبك آمریكا با ۱۰ سنت افزایش به قیمت هر بشكه ۵۰.۰۸ دلار دست یافت.
بعد از این كه سرمایه گذاران، سود خود را از حدود ۳ ماه افزایش قیمت ثبت كردند، قیمت هر دو بنچ مارك نفت، در طول هفته گذشته بیش از ۵ درصد سقوط كرد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، این هفته اعلام كرده بود كه تعهد كشورهای عضو اوپك و سایر تولیدكنندگان مهم شامل روسیه، برای كاهش تولیدات نفتی خود به منظور افزایش قیمت نفت، به جای این كه در مارچ ۲۰۱۸ خاتمه پیدا كند، می تواند تا پایان ۲۰۱۸ تمدید شود.
روز پنج شنبه الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه، گفت كه مسكو از كشورهای جدیدی كه برای محدود كردن عرضه نفت به این توافق می پیوندند، حمایت می كند.
این بیانیه درحالی صادر شده است كه ملك سلمان، پادشاه عربستان سعودی هم، از روسیه دیدن می كند.
گروه اوراسیا می گوید: هرچند با التزام به كم كردن عمق كاهش تولیدات؛ اما به احتمال زیاد پوتین و ملك سلمان، به توافقی در مورد تمدید كاهش تولید اوپك و غیر اوپك، دست خواهند یافت؛ اگرچه آن را اعلام نمی كنند.
به جز این مورد، عوامل دیگر بر بازارهای نفت فشار وارد كردند؛ پس از این كه یك گروه مسلح باعث تعطیلی ۲ روزه میدان نفتی شراره لیبی شد، دوباره این میدان به تولید بازگشت و صادرات بیشتر نفت آمریكا هم باعث تحت فشار قرار دادن شرایط بازار شده است.
اداره اطلاعات انرژی آمریكا اعلام كرد: در هفته گذشته، صادرات نفت خام آمریكا با عبور از ركورد هفته پیش خود كه برابر ۱.۵ میلیون بشكه در روز بود، به ۱.۹۸ میلیون بشكه در روز جهش كرد.
این افزایش صادرات، ناشی از بیشتر كردن تخفیف برای نفت خام آمریكا در برابر نفت برنت است كه باعث شده است نفت آمریكا در بازارهای جهان جذاب تر شود.
 

1396/07/13
18:41:29
5.0 / 5
4767
تگهای خبر: انرژی , صادرات , نفت , اوپك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز