تغییر ساعت در کاهش مصرف برق موثر است

تغییر ساعت در کاهش مصرف برق موثر است ام آی جی تی: مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تغییر ساعت سالیانه را در کاهش مصرف برق موثر دانست و بر افزایش تاثیر این اقدام در کنار اصلاح ساعت کاری ادارات تاکید نمود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با اعلان اینکه یکی از دلیلهای تغییر ساعت در نیمه دوم سال استفاده بیشتر از نور طبیعی روز و در نتیجه کاهش مصرف انرژی است، اظهار داشت: این اقدام هم اکنون در بیش از ۷۰ کشور به همین دلیل انجام می شود. حدود ۱۵۰ سال پیش هم برای صرفه جویی در مصرف شمع و یا زغال سنگ هم تغییر ساعت انجام می گرفته است.
وی افزود: بررسی های چند سال اخیر نشان میدهد که این کاهش مصرف در نتیجه تغییر ساعت، حدود یک تا ۱.۵ درصد در کاهش مصرف برق تاثیر دارد که این میزان معادل مصرف برق استان سمنان در این دوره از سال است.
سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: حتی در سالهای اخیر ما درخواست کردیم که بمنظور کاهش بیشتر مصرف در نیمه اول سال که محدودیت ها در تامین برق و فشار بر نیروگاه ها بیشتر است، ساعت کاری ادارات هم تغییر کند یعنی ادارات یک ساعت زودتر آغاز به کار کنند تا با یک ساعت زودتر خاتمه دادن به کار و خاموش شدن وسایل سرمایشی مصرف، کاهش بیشتری پیدا کند.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، تغییر ساعت تابستانی را تاثیرگذارتر از تغییر ساعت زمستانی دانست و اظهار داشت: حتی این تغییر ساعت در بعضی از کشورها که عرض جغرافیایی بیشتری دارند تا چهار بار در سال یعنی هر سه ماه یک دفعه اتفاق می افتد و در هر نوبت بیش از یک ساعت است.
منبع:

1400/06/30
17:42:02
0.0 / 5
193
تگهای خبر: انرژی , شركت , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز