مهر گزارش می دهد؛

تكمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس

تكمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل جدید شركت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در حالی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس دیدن نمود كه واحد نخست آن تكمیل نگردیده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل جوان شركت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی روز گذشته در حالی عازم بندر عباس شد و از پالایشگاه ستاره خلیج فارس بازدید كرد كه طبق اطلاعات موجود واحد ایزومریراسیون آن همچنان راه اندازی نشده است. واحد آیزومر، كه نهایی ترین بخش فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای تولید بنزین یورو۴است، كاملا از سرویس خارج بوده و ۱۷۶ تن كاتالیست درون ۲ راكتور در حالت آماده بكار تحت فشار نیتروژن است. طبق گفته كارشناسان این پالایشگاه تولید در این واحد به دلیل تعدیل نیروی انسانی این واحد (نفت ستاره) فعلا عملی نشده است. از سویی دیگر واحد اكتانایزر و CCR به عنوان بخش های كلیدی پالایشگاه هم از سرویس خارج بوده و تولید ندارند كه طبق نظر متخصصین دلیل آن هم نشتی مبدل های واحد اكتانایزر است. ازاین رو می توان گفت هم اكنون فقط واحد شیرین سازی میعانات گازی (naphta hydro treating nht) و واحد تقطیر در سرویس است.
این در حالی است كه واحد تولید بخار در واحد آب و بخار در سرویس بوده و مشكل خاصی فعلا هم اكنون ندارند. گفتنی است قیمت كاتالیست های واحد آیزومر كه فعلا در حالت آماده بكار هستند حدودا كمی بیشتر از كیلویی یك میلیون تومان بوده كه این میزان سرمایه فعلا بلااستفاده رها شده است. بدین سان واحدی كه تكمیل آن باعث تولید بنزین یورو۴ می گردد همچنان تكمیل نشده است. در حالیكه فاز نخست این پالایشگاه همچنان ناقص است شنیده شده مدیرعامل كنونی پالایشگاه ستاره خلیج فارس بنا به برخی دلایل از جمله عدم موفقیت كامل در مبحث استخدام كاركنان ستاره خلیج فارس، تغییر خواهد نمود.
 

1396/07/28
23:07:42
5.0 / 5
4787
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز