معاون شركت شل:

ادامه روند صادرات گاز طبیعی قطر

ادامه روند صادرات گاز طبیعی قطر به گزارش ام آی جی تی، به نقل از اكوفارس معاون اجرایی شركت نفت و گاز «رویال داچ شل» روز دوشنبه اظهار داشت كه صادرات گاز طبیعی مایع قطر تحت تاثیر بحران جاری میان چهار كشور عربی با دوحه، قرار نگرفته و همچنان ادامه خواهد داشت.


استیو هیل معاون اجرایی شركت نفت و گاز «رویال داچ شل» بزرگترین شركت تجاری گاز مایع در جهان گفت: صادرات گاز طبیعی مایع قطر همچنان ادامه دارد و محموله های گاز این كشور وارد بازار می شود.
وی افزود: قطر متكی به درآمدهای حاصله از صادرات گاز مایع خود است. 
محمد بن صالح الساده وزیر انرژی و صنعت قطر نیز گفت: با وجود محاصره تحمیلی عربستان و متحدانش علیه دوحه، قطر همچنان به توافقات گازی خود با شركایش پایبند است.
وی افزود: صادرات گاز مایع قطر به كشورهای ژاپن، هند، كره جنوبی و چین 75 درصد صادرات ناخالص این كشور را تشكیل می دهد.
قطر نزدیك به یك سوم نیاز جهان به LNG را تامین می كند، و یكی از عرضه كنندگان عمده میعانات و LPG است.
خبرگزاری رویترز نیز پیشتر گزارش داد كه صادرات نفت قطر با وجود بسته شدن بنادر خلیج فارس به روی نفتكش های حامل نفت این كشور، همچنان ادامه دارد.
شركت Trafigura سنگاپور نیز اعلام كرد كه تنش میان كشورهای عربی و قطر، واردات LNG این شركت از قطر را تحت تاثیر قرار نداده است.
عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن گذشته (15 خرداد) با متهم كردن دوحه به حمایت از سازمان های تروریستی، روابط دیپلماتیك خود را با قطر قطع كردند.
هزاران نفر در پی محاصره تحمیل شده بر قطر به اشكال مختلف متضرر شده اند.
وزارت خارجه قطر با رد همه این اتهام ها تاكید كرد كه این سه كشور با همكاری مصر، به دنبال تحمیل قیمومیت خود بر تصمیمات ملی قطر هستند.
كویت برای میانجیگری و حل این بحران فهرستی از خواسته های كشورهای حاشیه خلیج فارس ومصر را كه حاوی 13 ماده از جمله توقف حمایت از تروریسم، كاهش روابط دیپلماتیك با ایران، و تعطیلی شبكه 'الجزیره' است به قطر تحویل داد. اما وزارت خارجه قطر با رد این خواسته ها، آنها را غیر قابل اجرا دانست.
1396/04/20
15:17:19
5.0 / 5
5529
تگهای خبر: صادرات , گاز , نفت , شركت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز