شكست ركورد تولید بنزین در كشور

شكست ركورد تولید بنزین در كشور به گزارش ام آی جی تی با فعال سازی واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه ستاره خلیج فارس ركورد تولید بنزین در كشور شكسته شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در این خصوص اظهار داشت: با این فعال سازی تولید روزانه این پالایشگاه از ۹ میلیون لیتر به 12 میلیون لیتر افزایش پیدا كرد.
محمدعلی دادور اضافه كرد: از ساعت یك صبح سه شنبه ۷ آذر خوراك به واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه ستاره خلیج فارس تزریق و این واحد برای تولید بنزین با استاندارد یورو ۴ آماده شد.
وی خاطرنشان كرد: با راه اندازی این واحد روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ و یورو ۵ تولید می گردد كه در صورت راه اندازی دو واحد دیگر٬ مجموع تولید بنزین به ۳۶ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.
دادور با اشاره به اینكه اولین مرحله پالایشگاه ستاره خلیج فارس اردیبهشت امسال با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، افزود: عملیات ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با هدف قطع وابستگی كشور به بنزین وارداتی و كاهش فروش خام نفت از بهمن 85 شروع شد.
مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس خاطرنشان كرد: خوراك (میعانات گازی) موردنیاز این پالایشگاه با استفاده از یك خط لوله به طول بیش از 388 كیلومتر از پالایشگاه های گازی عسلویه تأمین می گردد.
به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بزرگ ترین پالایشگاه جهان به لحاظ وسعت بوده و مساحت 700 هكتاری پیش بینی شده قابلیت توسعه آن در آینده را فراهم نموده است. در این پالایشگاه روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴، چهار و نیم میلیون لیتر گازوئیل یورو۴، یك میلیون لیتر نفت سفید یورو ۴ و یك میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر گاز مایع (ال ‎ پی ‎ جی) یورو ۴ تولید می گردد. 

1396/09/08
22:08:29
5.0 / 5
4940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز