وزیر نفت عربستان اعلام كرد:

تمدید توافق كاهش تولیدات

تمدید توافق كاهش تولیدات به گزارش ام آی جی تی وزیر نفت عربستان، خالد الفالح با تاكید بر اینكه توافق كاهش تولیدات تمدید خواهد شد، اظهار داشت: تصمیم گیری بر سر این موضوع، به اتفاق آراء انجام شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از گاردین، وزیر نفت عربستان، خالد الفالح با تاكید بر اینكه توافق كاهش تولیدات تمدید خواهد شد، اظهار داشت: تصمیم گیری بر سر این موضوع، به اتفاق آراء انجام شد، و همه قویا تصمیم گرفتند كه توافق را تا دسامبر ۲۰۱۸ تمدید كنند؛ این اساسا یك توافق یك ساله است و به گفتمان ما برای تقویت توافق سرعت می بخشد.
وی اظهار داشت: انتظار می رود كه در نیمه دوم ۲۰۱۸ میلادی، ذخایر انبارهای نفت تا سطح هدف مطلوب اوپك كاهش یابد.
الفالح اظهار داشت: ما انتظار نداریم كه در سال ۲۰۱۸ میلادی، مانند آن چه در ۲۰۱۷ دیدیم، با عرضه غافل گیركننده نفت روبرو شویم؛ اما میزان تولید مناطق دیگر بخصوص تولیدكنندگان شیل از آمریكا، نامشخص است؛ ما در صورت وقوع هر اتفاقی، فورا واكنش نشان خواهیم داد.
وزیر نفت عربستان تصریح كرد: مساله لیبی و نیجریه سبب غافل گیر كردن بازارها در ۲۰۱۷ شده ولی مشاوره موثری با رهبران این كشورها انجام شده است؛ این در شرایطی است كه آنها هم به پایداری بازار علاقه مند هستند؛ ما برای آن ها بهترین آرزوها را داریم.
وی تصریح كرد: هر دو كشور به ما گفتند كه سطح تولید ۲۰۱۸ میلادی، آنها از آنچه در ۲۰۱۷ به آن دست یافته اند، فراتر نخواهند رفت؛ ازاین رو هیچ غافل گیری برای بازار به غیر از این موارد وجود نخواهد داشت؛ البته شش كشور ناظر هم توافق را تأیید كردند.
الفالح اظهار داشت: ما بسیار هشیار هستیم كه وضعیت اقتصاد جهانی تحت تأثیر نوسان قیمت های نفت قرار دارد. من در مورد چشم انداز كوتاه مدت و بلندمدت نفت، به شدت خوش بین هستم اگر نگرانی وجود داشته باشد این است كه باید هرچه زودتر سرمایه گذاری ها به این صنعت بازگردند.
 

1396/09/09
23:50:50
5.0 / 5
5319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز