قیمت بنزین پروازهای باری 4 برابر پروازهای مسافری

قیمت بنزین پروازهای باری 4 برابر پروازهای مسافری ام آی جی تی: مدیرعامل و رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: گرانی قیمت سوخت هواپیماهای باربری به نسبت پروازهای مسافری مانعی بزرگ در مسیر توسعه صادرات محصولات ساخت ایران است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سعید زرندی با اشاره به جلسه مشترك با رئیس كمیسون كشاورزی مجلس شورای اسلامی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار نمود: درابتدای این جلسه اطلاعاتی در جهت فعالیت و طرح های توسعه منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عرضه شده است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت فرودگاه جهت توسعه صادرات محصولات كشاورزی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده است.

زرندی با اشاره به دفن روزانه 1700 تن زباله در اراضی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام اظهار داشت: این مورد بعنوان چالشی جدی در حوزه محیط زیست مطرح شده است.

رئیس منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان این مورد بعنوان یك دغدغه در حوزه كشاورزی اضافه كرد: قرار شد این مسئله با قید فوریت و در جهت توسعه صادرات محصولات كشاورزی به خارج از مرزهای ایران در مجلس پیگیری شود.

زرندی با اشاره به قیمت 4 برابری سوخت هواپیماهای باربری نسبت به هواپیماهای مسافربری تصریح كرد: در زمینه حمل و نقل هوایی امكانات فراوانی فراهم است، اما گرانی سوخت پروازهای كارگو سبب شده كه صادرات از مبدا ایران تقریبا به حالت تعلیق در بیاید و مانع از درآمد زایی در این حوزه شود.

وی در ادامه با تاكید بر تصویب كاهش قیمت سوخت هواپیماهای باربری در شورای عالی صادرات خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه این مورد نیاز به تایید سازمان مدیریت و اعلام هیئت دولت دارد، هنوز اتفاقی در مورد كاهش هزینه سوخت هواپیماهای باربری صورت نگرفته است.

زرندی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته هم اكنون پروازهای واردات بار به صورت هفتگی در فرودگاه پیام صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: تاسیس بزرگ ترین شهر ICT خاورمیانه و حضور شركت های بزرگ بین المللی در منطقه ویژه اقتصادی پیام هم از دیگر موضوعاتی بود كه در این جلسه عنوان شد.1396/09/30
14:04:01
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: سوخت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز