در بازارهای جهانی؛

قیمت نفت به بالاترین میزان حدود ۲ هفته اخیر رسید

قیمت نفت به بالاترین میزان حدود ۲ هفته اخیر رسید ام آی جی تی: تحت تاثیر ملحق شدن بازارهای آسیایی به بهبود جهانی بازارهای سهام و افزایش نگرانی ها از شدت گرفتن تنش ها در خاورمیانه، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه تحت تاثیر ملحق شدن بازارهای آسیایی به بهبود جهانی بازارهای سهام و افزایش نگرانی ها از شدت گرفتن تنش ها در خاورمیانه، قیمت نفت به رشد خود ادامه داد و به بالاترین سطح خود در نزدیك به ۲ هفته اخیر رسید.
نخست وزیر اسراییل، بنیامین نتانیاهو روز یكشنبه اعلام نمود كه اسراییل می تواند برضد خود ایران و نه تنها متحدان آن در خاورمیانه عمل كند. این بعد از این اتفاق می افتد كه رویارویی های مرزی در سوریه سبب شده است تا دشمنان قدیمی در خاورمیانه هر لحظه به تقابل مستقیم نزدیكتر شوند.
قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، در ساعت ۱۰: ۰۸ به وقت تهران با ۷۳ سنت یا ۱.۲ درصد افزایش، به ۶۲.۴۱ دلار برای هر بشكه رسید. قیمت این شاخص نفتی، امروز پیش از این، به بالاترین ركورد خود از ۷ فوریه تا كنون هم دست یافت.
قیمت نفت خام برنت لندن ۵۲ سنت یا ۰.۸ درصد بالا رفت و به ۶۵.۳۶ دلار برای هر بشكه رسید. این شاخص نفتی هفته گذشته بیش از ۳ درصد رشد كرد.
تتسو اموری، مدیر اجرایی ارشد مدیریت سرمایه اِموری در توكیو، می گوید: از زمانی كه دابلیوتی آی در هفته گذشته به پایین ترین قیمت خود، یعنی ۵۸ دلار برای هر بشكه، دست یافته است، وضعیت آن همچنان رو به رشد است.
تعداد چاه های فعال آمریكا، طبق اعلام بیكر هیوگز، این هفته ۷ حلقه افزایش یافت و به ۷۹۸ حلقه چاه رسید كه بیشترین تعداد آن از آوریل ۲۰۱۵ تا كنون است.
این نخستین بار از ماه جون تا كنون است كه حفاران برای چهارمین هفته متوالی به تعداد چاه های نفت خود می افزایند. این تعداد نسبت به تعداد ۵۹۷ حلقه چاهی كه یك سال قبل فعالیت می كردند، بسیار افزایش یافته است و علت آن هم شروع افزایش قیمت نفت و متعاقب آن تقویت توسعه شركت های انرژی در سال اخیر است.
اوج گرفتن تولید آمریكا، تلاش های اوپك، روسیه و تولیدكنندگان متحد آنها برای كاستن ۱.۸ میلیون بشكه از عرضه نفت روزانه خود برای بالا آوردن قیمت ها را خنثی كرده است.

1396/12/02
09:16:57
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: تولید , سهام , قیمت نفت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز