افزایش هفتگی قیمت نفت با وجود رشد حفاری آمریكا

افزایش هفتگی قیمت نفت با وجود رشد حفاری آمریكا ام آی جی تی: قیمت نفت روز جمعه بدنبال دورنمای مثبت از تقاضای جهانی كه رشد روزافزون تولید آمریكا را تحت الشعاع قرار داد، افزایش یافت و رشد هفتگی را به ثبت رساند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۱.۰۹ دلار یا معادل ۱.۷ درصد افزایش یافت و در ۶۶.۲۱ دلار در هر بشكه بسته شد.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا برای تحویل در آوریل كه روز سه شنبه منقضی شد، ۱.۱۵ دلار یا ۱.۹ درصد رشد كرد و در ۶۲.۳۴ دلار در هر بشكه بسته شد.

برنت برای كل هفته یك درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۱.۴ درصد افزایش نشان داد كه دومین افزایش هفتگی متوالی برای هر دو قیمت پایه بود.

صعود ارزش معاملات وال استریت از قیمت نفت كه به تازگی با شاخص های سهام آمریكا هم جهت شده است، حمایت كرد.

براساس گزارش شركت خدمات انرژی بیكرهیوز، شمار دكل های حفاری نفت آمریكا در هفته گذشته با چهار حلقه افزایش به ۸۰۰ حلقه رسید كه هفتمین افزایش هفتگی در هشت هفته گذشته بود.

آژانس بین المللی انرژی پنج شنبه گذشته پیش بینی نمود تقاضای جهانی برای نفت امسال جهش پیدا خواهد كرد، اما میزان عرضه با روند سریع تری رشد می كند كه در نتیجه سطح ذخایر را بالا خواهد برد.

بر اساس گزارش رویترز، این آژانس پیش بینی خود برای تقاضا برای نفت در سال میلادی جاری را ۹۹.۳ میلیون بشكه در روز در مقایسه با ۹۷.۸ میلیون بشكه در روز در سال ۲۰۱۷ افزایش داد و اعلام نمود انتظار دارد عرضه از جانب كشورهای غیراوپك ۱.۸ میلیون بشكه در روز در سال ۲۰۱۸ رشد كند و به ۵۹.۹ میلیون بشكه در روز برسد كه عمده این رشد عرضه، از جانب آمریكا خواهد بود.

اوپك و ۱۰ تولیدكننده خارج این سازمان از ژانویه ۲۰۱۷ با هدف حذف اشباع عرضه جهانی محدودیت عرضه خویش را شروع كرده اند اما افزایش تولید نفت آمریكا امسال از میزان كاهش تولیدی كه توسط كشورهای اوپك و غیراوپك به سركردگی عربستان سعودی و روسیه برای تقویت قیمت ها انجام می شود، فراتر رفته است كه به معنای از دست رفتن سهام بازار برای اوپك است.
1396/12/26
15:11:45
5.0 / 5
4634
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز