نیاز هند به نفت و گاز

نیاز هند به نفت و گاز به گزارش ام آی جی تی طی دهه آینده، هند می خواهد سرمایه گذاری اش را برای برآورده ساختن نیاز نفت و گاز كشور، ۳۰۰ میلیارد دلار بالا ببرد. به گفته وزیر نفت هند، این كشور باید تولید گاز طبیعی و نفت خام را افزایش داده و پس از تصفیه، آن ها را به خانه ها انتقال دهد.


به نقل از Russia Today، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند در مصاحبه با بلومبرگ گفت: "هند در جایگاهی ست كه افزایش تقاضا دارد."
 
وی افزود: "مصرف سرانه انرژی ما یك چهارم جهان است. در هند، طبقه ای متوسط در حال ظهور است. سرانه مصرف انرژی در حال افزایش است. بنابراین، ما نیازمند انرژی هستیم. در این میان هیچ راه میانبری وجود ندارد."
 
در حالی كه تقاضا برای نفت در كشور های دیگر یا ثابت است و یا در حال كاهش، صنعت نفت امید زیادی به هند و چین دارد، كشور هایی كه تقاضای نفت و گاز آن ها در حال افزایش است. گفتنی ست كه این دو كشور روی هم ۴۰ درصد از جمعیت جهان را تشكیل می دهند.
 
برنامه هند برای افزایش ۳۰۰ میلیاردی سرمایه گذاری بر روی نفت و گاز، قابل مقایسه با برنامه ۳۰۰ میلیارد دلاری آرامكو ی عربستان برای سرمایه گذاری بر روی تولید نفت است كه انتظار دارد ظرف چند سال آینده تقاضا برای نفت، عرضه تری را طلب كند.
 
هند سومین وارد كننده نفت پس از چین و ایالات متحده آمریكا است و در سال گذشته تقریبا ۶۱ میلیارد دلار خرج واردات نفت كرده است.
 
هفته گذشته ایران اعلام كرد كه هند متعهد شده است ۱۱ میلیارد دلار در زیر ساخت های گاز طبیعی و LNG ایران سرمایه گذاری كند.
 
با افزایش مصرف گاز در هند، این كشور به دنبال تامین نیاز خود از منابع مختلف است. ایران، كه از تحریم ها خلاصی یافته است یكی از گزینه های خوب این كشور برای سرمایه گذاری می باشد.
 
ایران متضمن بازگشت سود خوبی برای سرمایه گذاران هندی ای شده است كه حاضر به سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد دلاری بر روی گاز طبیعی و زیرساخت گاز مایع طبیعی شده اند.
 
طبق گفته نارنجرا كومار ورما، مدیر عامل شركت هندی ONGC Videsh، این شركت در نظر دارد ۶ میلیارد دلار بر روی میدان گازی فرزاد-B سرمایه گذاری كند و بقیه ۱۱ میلیارد را برای ساخت تأسیسات صادرات گاز طبیعی مایع هزینه كند.
 
ورما در مصاحبه ای با NDTV گفت: "ما بهترین پیشنهاد خود را به آنها داده ایم. اكنون، تصمیم با آنها ست كه موافقت كنند یا خیر."
 
مدیر اجرایی افزود: "ما به وضوح با مقامات ایرانی راجع به ضرورت میزانی از بازده اولیه صحبت كرده ایم."
 
ورما می گوید، این شركت انتظار دارد كه بازگشت سرمایه حدود ۱۸ درصد باشد و شركت های هند می خواهند تمام گاز صادر شده از این پروژه را خریداری كنند.
 
هند بزرگترین خریدار LNG در جهان است. این كشور از سال 2009 به دنبال ایفای نقشی در زمینه توسعه میدان نفتی فرزاد-B است. تخمین زده شده كه ذخایر گازی فرزاد-B تقریبا ۱۹ تریلیون فوت مكعب باشد.
 
تحلیلگران می گویند، در حالی كه هند تلاش می كند به جای زغال سنگ و نفت به استفاده از گاز روی آورد، هنوز باید زیرساخت های بیشتری برای واردات گاز مهیا كند.
1396/04/24
23:33:17
5.0 / 5
5977
تگهای خبر: نفت , گاز , واردات , میدان نفتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز