قیمت نفت كاهش پیدا كرد

قیمت نفت كاهش پیدا كرد ام آی جی تی: قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر ركورد بالای تولید در آمریكا و انتظارات برای افزایش تولید اوپك برای دومین روز معامله متوالی كاهش پیدا كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۱۲ سنت یا ۰.۱۶ درصد كاهش، به ۷۶.۶۷ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا در معاملات روز جاری ۶ سنت یا ۰.۰۹ درصد كاهش پیدا كرد و به ۶۵.۸۷ دلار در هر بشكه رسید. هفته گذشته بهای معاملات این بازار حدود سه درصد كاهش ثبت نمود كه به كاهش حدود ۵ درصدی هفته پیش از آن اضافه گردید.

به گفته تحلیلگران گروه بانكی ANZ، قیمت نفت در شرایطی كه بازار به مذاكرات میان اعضای اوپك درباره افزایش تولید متمركز شده است، تحت فشارهای كاهشی مانده است. در آمریكا هم آمار تصویر تیره و تاری نشان داده است. تولید نفت این كشور به ركورد بالای جدیدی صعود كرده و فعالیت حفاری دوباره افزایش پیدا كرده است.

تونی نونان، مدیر ریسك نفت در شركت "میتسوبیشی" هم اظهار نمود: ما به فصل تابستان نزدیك می شویم و تصور می كنم ذخایر نفت آمریكا كاهش پیدا كند اما تولید شیل رو به رشد است كه مسئله ساز خواهد بود.

طبق آماری كه روز پنج شنبه از جانب اداره اطلاعات انرژی آمریكا انتشار یافت، تولید نفت این كشور در مارس ۲۱۵ هزار بشكه در روز افزایش یافت و به ۱۰.۴۷ میلیون بشكه در روز رسید كه ركورد ماهانه جدیدی به شمار رفت.

گروه خدمات انرژی "بیكر هیوز" روز جمعه اعلام نمود شمار دكل های حفاری نفت فعال آمریكا هفته گذشته دو حلقه افزایش یافته و به ۸۶۱ حلقه رسیده است. این افزایش به دنبال افزایش ۱۵ حلقه در هفته پیش از آن روی داد.

در این بین گفته می گردد عربستان سعودی و روسیه سرگرم گفت وگو درباره افزایش تولید به میزان حدود یك میلیون بشكه در روز برای جبران كاهش عرضه از جانب ونزوئلا و همینطور احتمال متاثر شدن صادرات نفت ایران به علت تحریم های آمریكا هستند.

شركت "رنسانس كپیتال" در یادداشتی برای مشتریانش نوشت: اگر محدودیت های تولید جهانی برداشته شود، "روسنفت" كه بزرگترین تولیدكننده روسیه است قادر خواهد بود ظرف مدت دو روز، ۷۰ هزار بشكه در روز تولیدش را افزایش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، اوپك و متحدانش تحت پیمانی توافق كرده اند میزان تولیدشان را حدود ۱.۸ میلیون بشكه در روز كاهش دهند. این توافق از ژانویه سال ۲۰۱۷ به اجرا درآمد و قرار بود تا آخر سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا كند اما یك منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: این تولیدكنندگان به علت نگرانی های فزاینده نسبت به احتمال كمبود عرضه به بازار، آماده هستند تولیدشان را به صورت تدریجی بالا برند.
1397/03/15
14:41:06
5.0 / 5
4576
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز