وزیر نیرو:

وزارت نیرو بعنوان یك بدهكار آبرومند دست فعالان بخش خصوصی را می فشارد

وزارت نیرو بعنوان یك بدهكار آبرومند دست فعالان بخش خصوصی را می فشارد ام آی جی تی: وزیر نیرو اظهار داشت: مشاركت فعالانه بخش خصوصی یك لزوم جدی برای وزارت نیرو است بنابراین وزارت نیرو بعنوان یك بدهكار آبرومند مجدداً صمیمانه دست تمامی فعالان بخش خصوصی را به گرمی می فشارد و با اتكا به درك و آگاهی وسیعی كه این فعالان در قسمت های مختلف آب و برق دارند، امید می رود طرح های وسیعی كه با مشاركت آن ها به اجرا خواهد رسید هر چه زودتر عملیاتی شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در آیین معرفی پروژه های صنعت آب و برق كشور برای مشاركت بخش خصوصی با تاكید بر اینكه این وزارتخانه در كوشش برای تحرك بخشیدن به یكی از سیاست های دولت در واگذاری طرح های تملك دارایی های سرمایه ای است، اظهار نمود: این مورد با همكاری نزدیك دولت و مجلس در قالب تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ متجلی شده است.

وی افزود: این سیاست ها كه شامل شتاب بخشیدن به رشد و توسعه اقتصادی كشور، افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد كشور، افزایش رقابت پذیری در اقتصاد ملی، افزایش سطح عمومی اشتغال و هم توانمندسازی بخش خصوصی می گردد بنابراین فرصت متنوعی برای بهره گیری از دانش و تجربه بخش خصوصی و توان مالی آن هاست.

وزیر نیرو بیان اینكه وزارت نیرو بعنوان یكی از دستگاه های پیشتاز در عملیاتی كردن این تبصره قانونی معرفی خواهد شد، اظهار نمود: مراحل مختلف مربوط به آماده كردن این طرح ها پشت سر گذاشته شده و برپایه برنامه ریزی صورت گرفته ۴۶ طرح در سرفصل های مختلف برق و انرژی اعم از انرژی های نو و حرارتی و هم منابع آب و آب و فاضلاب عرضه خواهد شد و امیدواریم هر چه زودتر شاهد برگزاری مراسم انعقاد قراردادهای مربوطه باشیم.

اردكانیان از امضای قرارداد مشاركت اجرای ۲۳ طرح آب و فاضلاب سخن به میان آورد و اضافه كرد: طرح های یاد شده با مشاركت بخش خصوصی به این نقطه رسیده است و امیدواریم هر چه زودتر با اجرا و بهره برداری از آن ها ثمره این پروژه ها هم موجبات رضایت مردم را فراهم آورد.

به گفته وی، وزارت نیرو در قالب سیاست های دولت دوازدهم و بر مبنای برنامه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی، دوران مدیریت توامان عرضه و تقاضا و یا تولید و مصرف را پی گرفته است به همین منظور توجه جدی به ارتباط مؤثر با تمامی ذینفعان در بخش های مختلف صنعت و كشاورزی و بخصوص بخش خانگی طراحی شده است و مركز امور اجتماعی آب و انرژی وزارت نیرو با همكاری سازمان امور ادارای و استخدامی كشور شروع به كار كرده است.

وزیر نیرو تصریح كرد: این مركز پل ارتباطی بین تولید و مصرف و تولید كننده و مصرف كننده خواهد بود و سیاست های عمومی دولت در این بخش به صورت جدی دنبال خواهد شد.

اردكانیان تصریح كرد: نكته مهم در این چارچوب و دوران مدیریت توامان عرضه و تقاضا به رسمیت شناختن ماهیت میان بخشی آب است. هر چند كه در دوران تولید هم چیزی از این ماهیت كم نشده و نخواهد بود اما مطمئناً در دورانی كه بحث مدیریت مصرف و تقاضا حائز اهمیت می باشد باید این ماهیت میان بخش بودن آب در دستور كار تمامی دستگاه ها قرار بگیرد.

وی اضافه كرد: این روند بدین معناست كه در سازمان فعلی دولت وزارت نیرو تنها دستگاهی نیست كه تلقی مدیریت آب را در سطح كشور داشته باشد، چون كه نه تنها در سطح سازمان دولت سایر دستگاه ها به این مورد مرتبط هستند بلكه همانگونه در ساختار كمیسیون های مجلس این مورد تجلی پیدا كرده و بخش های دیگر هم می بایست در یك همكاری نزدیك مبحث آب را به پیش ببرند.

وزیر نیرو با اشاره به اینكه در همین راستا كارگروه ملی سازگاری با كم آبی اسفندماه سال قبل با حضور چهار وزیر و دو معاون ریاست جمهوری تشكیل شده است و فعالانه به بررسی مساله آب در استان ها و حوضه های آبریز مختلف پرداخته است، گفت امیدواریم هر چه زودتر ثمره این كار مشترك بین وزارتخانه های نیرو، جهادكشاورزی، صنعت و كشور و همینطور سازمان های برنامه و بودجه و حفاظت از محیط زیست بتواند به مرحله اجرایی شدن نزدیك كند.

وی افزود: در تابستان امسال كه یكی از خشك ترین سال های آبی نیم قرن اخیر بوده است به مدد همین فضای همكاری موفق شدیم یكی از پربازده ترین فصل های گرم و پیك برق را با مشاركت مصرف كنندگان و مردم پشت سر بگذاریم به نحوی كه ما موفق شدیم ۲۰۰۰ مگاوات در دوران اوج بار صرفه جویی در مصرف داشته باشیم.

اردكانیان اظهار نمود: از طرفی در حالیكه طی سال های متمادی رشد مصرف ما اندكی بیش از پنج درصد بوده است امسال توانسته ایم رشد مصرف اندكی كمتر از سه درصد را تجربه نماییم.
1397/06/20
13:33:59
5.0 / 5
4608
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز