اطلاعیه شركت توزیع برق برای هیأت های مذهبی، رعایت ۶ نكته ایمنی

اطلاعیه شركت توزیع برق برای هیأت های مذهبی، رعایت ۶ نكته ایمنی ام آی جی تی: شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ی مسئولین تكایا، مساجد، حسینیه ها و دسته های عزاداری سالار شهیدان در روزهای سوگواری محرم را به رعایت نكات ایمنی فرا خواند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این اطلاعیه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی؛ از مسئولین تكایا، مساجد، حسینیه ها و دسته های عزاداری سالار شهیدان تقاضا شده است در جهت رعایت نكات ایمنی موارد زیر را مدنظر قرار دهند:
۱- جهت تامین برق هیات های مذهبی، مسئولان هیات ها ضمن رجوع به اداره های برق نسبت به ثبت نام و دریافت انشعاب موقت اقدام و از هرگونه دخالت غیرمجاز در تاسیسات برق رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیر ایمن و غیرمجاز انشعاب برق توسط اعضاء و یا مسئولان هیات های مذهبی خودداری شود.
۲- در حین برگزاری مراسم عزاداری مسئولان هیات های یادشده دقت نظر داشته باشند كه از برخورد و نزدیك شدن وسایل و تجهیزات عزاداری همچون علم، كتل، بیرق و... به شبكه و تجهیزات برق رسانی به خصوص در هنگام شب كه دید كافی وجود ندارد، جلوگیری شود.
۳- نظر به اینكه نصب بنر و پرچم مختص ایام سوگواری بر روی پایه های برق و سایر تجهیزات جانبی در سنوات قبل منجر به وقوع حوادث برق گرفتگی منجر به فوت عزاداران محترم شده است بنابراین ترتیبی اتخاذ گردد كه هیات های مذهبی از ساخت و جوشكاری كردن روی پایه ها و متعاقبا ً صعود افراد از تاسیسات برق رسانی جهت نصب هرگونه پرچم، پلاكارد و بنر خودداری شود.
۴- از احداث و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط نیرو رسانی برق جهت برپایی تكایا و همینطور ایستگاه های پذیرایی از عزاداران خودداری شود.
۵- تجهیزات برقی مورد استفاده هیات های مذهبی نظیر سیم، كابل، تابلوهای برقی و... پیش از شروع مراسم عزاداری توسط مسئولین هیات ها مورد بازرسی دقیق قرار گرفته و ضمن برطرف نمودن نقصها احتمالی با عنایت به احتمال وقوع بارندگی با محفوظ نگه داشتن اتصالات كابل ها و فیوز وسایل برقی از قرار گرفتن آنها در معرض باران خودداری شود.
۶- از روشن گذاشتن بی مورد چراغ ها، پروژكتورها و لامپ های پر مصرف در طول روز اجتناب كرده و در صورت وقوع هرگونه حادثه ی احتمالی و یا وقوع خاموشی، از دستكاری و دخالت غیرمجاز در تجهیزات برق رسانی منصوبه بخصوص كنتور برق توسط عزاداران اكیداً خودداری كرده و مراتب را با استفاده از اداره های برق پیگیری و یا به اتفاقات برق با شماره ۱۲۱ اطلاع دهید.
بر اساس این اطلاعیه، مناطق ۲۲ گانه شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ آمادگی همكاری كامل با كلیه مساجد، تكایا و هیات های عزاداری جهت عرضه خدمات فنی و مشاوره به صورت شبانه روزی را دارند.

1397/06/25
14:10:38
5.0 / 5
4663
تگهای خبر: ایستگاه , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز